legard Creative Commons License 2006.08.01 0 0 197
Valószinü nem értettél meg vagy én nem jol magyaráztam. Az akanakeresést mindég nappal és jó látási viszonyok között hajtottuk végre, ekkor soha nem használtunk radart, mivel nem volt rá szükség és valóban a igazad van, hogy ekkor mindég a kommandóról irányitottuk a hajót, mivel a főaknásznak ilyenkor más feladata volt.
Viszont én más egyéb feladat végrehajtására gondoltam: többekközött volt a flottilla feladatai között olyan ,hogy hajó-karavánok átvezetése aknaveszélyes területen, vagy egyéb hajózási feladatok végrehajtása.

Itt például elmondok egy esetet. Bizonyára hallottál a margithid pesti hidfőjénél talált bombárol.

A tüzszerészek emelték ki és nem lehetett ott szétszerelni, ezért egy homokkal megpakolt aknászdereglyére tették, a fecskefarok közé állva egy AN tolta.

Mivel ez elég későn ősszel történt nagy köd ereszkedett a vizre. Az én feladatom volt, hogy az AN szorossan követve engem bevezessem a kikötőbe. Erre az esetekre gondoltam , hogy ezt csak alsó kerékállásbol lehet végrehajtani.

Üdv:legard
Előzmény: peye (194)