locsemege Creative Commons License 2006.08.01 0 0 470
Pont azt mondom, hogy szerintem nincs pontos határvonal. Valami olyasmi ez, mint amikor közeledsz az asztal széléhez és nagyon rázoomolsz: előbb nincs asztal, aztán kicsit, valamilyen valószínűséggel van, aztán nagyon van asztal, aztán már benne vagyunk a tömör anyagban. Tehát az asztalnak sincs pontos határa. Én ugyan úgy képzelem, hogy a lélek több annál, mint a struktúra következménye. Szerintem a számítógépnek nem lesz lelke, hiába lesz bonyolultabb. Gondoltál már arra, hogy a helyedben ugyanakkor, ugyanott megszülethetett volna valaki, mint Te, de az nem Te vagy? Tehát mindent ugyanúgy csinál, mint Te, a kívülállók számára nem is lenne különbség, de... Attól vagy Te, hogy identitástudattal, érzésekkel megáldott lény nézed magad körül a többi 6 milliárdot. De ez lehetett volna úgy is, hogy van egy ugyanolyan arc mint Te, de a világ nélküled zajlik, tehát nem látod belülről, szubjektíven a körülvevő világot. Egyelőre nem tudom jobban leírni, de valami ilyesmit értek lélek alatt. Azt a nem csereszabatos, egyedi részedet.
Előzmény: Nemhívő (448)