Nem fogjátok elhinni, de győztünk az olaszok ellen.

Mar del Plata, Estadio Mar del Plata, 32.000 néző

Vezette:Ramón Barreto (Uruguay)

Partjelzők: Ferdinand Biwersi (NSZK), John Gordon (Skócia)

Magyarország: Gujdár - Martos, Kocsis, Kereki, Tóth József - Pintér, Nyilasi, Zombori - Fazekas, Törőcsik, Váradi

Cserék: Törőcsik helyett Csapó a 65. percben, Fazekas helyett Tóth András a 77. percben.

Gólok:

31. perc: Zombori jól beívelt szögleténél Nyilasi Tibi emelkedett a legmagasabbra és védhetetlenül a léc alá bólintott. "Bólints Tibi'". 1:0

43. perc: Bettega kapott egy jó labdát a 16-os sarkánál, beforgatta Martos Győzőt, majd éles szögből Gujdár Sanyi hasa alatt laposan a hálóba lőtt. 1:1

69. perc: Rossi ugrott ki Antognoni gyönyörű labdájával Kocsis és Kereki között és a kétségbeesetten kifutó Gujdár mellett a hálóba lőtt. 1:2.

76. perc: Váradi Bélát durván buktatta Scirea a kaputól 18 m-re. Scirea megkapta a jól megérdemelt sárgát, a magyar válogatott a szabadrúgást. A frissen beállt Csapó Karcsi gyönyörűen csavarta el a sorfal mellett a labdát, Zoff már csak beljebb tudta segíteni. 2:2

85. perc: mivel az olaszoknak jól volt az X, ész nélkül tördelték a játékot. Ráfáztak: Pintér Sanyi labdájával Nyilasi lódult meg a középpályán, Gentile kiváltott rá, de mielőtt még buktatni tudta volna Tibit, az kitette balra a labdát. Zombori egy lövőcsel után váratlanul 16-ról óriási ballábas lövést eresztett meg. A labda Dino Zoff ujjai mellett védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba. 3:2.

Sárga lap: Kocsis (56. p), Martos (71. p.), Nyilasi (87. p.)

Gentile (37. p.), Scirea (76. p.), Cabrini (82. p.),  Bettega (91. p.).

Ne tudjátok meg, micsoda izgalmakat éltem át a 86-94. perc között. Az azzurrik jöttek, mint az ördögök, kétszer is majdnem kiegyenlítettek.

Győztünk! Ha Platiniéket megverjük, benn vagyunk a 8 között.

Előzmény: Galgadio (34)