1hope Creative Commons License 2006.07.30 0 0 145
A crossdressernek az én informácioim szerint magyarul több kifejezése is van, amiknek jelentése agyanaz. Például a topic leírásban szereplo meghatározás, "vagyis amikor az ellenkezo nem ruháinak viselete örömet okoz" vagy " az a férfi, aki csak hobbiként néha magára ölt egy-egy noi ruhadarabot". Ezzel a témával kapcsolatban nagyon sok kérdés merül fel bennem, mivel én is crossdressernek vallom magam. Próbálok utánna olvasni ennek a témának különbözo weboldalakon és fórumokon, ahol ezzel a témával foglalkoznak. Igazából olyan túl sokat nem lehet megtudni, inkább csak mások történeteit lehet olvasgatni. Sokan azt gondolják a crossdresserrol, hogy ezzel a szokásukkal a nemi hovatartozásuk is megváltozik, de a crossdresser nem szeretne nové válni csak alkalom adtán noi ruhába öltözni. Sokszor a transzvesztitákhoz sorolják Oket, pedig a két dolog nem ugyanaz. A transzvesztiták általában nonek érzik magukat, noként viselkednek. A transzvesztita meghatározása " Transvestite/TV transzvesztita (fn) Beöltözött, vagyis az ellenkezo nemre jellemzoen viselkedo, annak ruháit viselo személy. Sokszor homoszexuális, de a kifejezés független a tényleges sexustól. Általános megnevezés azokra a férfiakra, akik végleges átalakulás nélkül szeretnének néha noként megjelenni, illetve azokra a nokre, akik végleges átalakulás nélkül szeretnének néha férfiként megjelenni. A transzvesztiták egyaránt lehetnek hetero- bi- vagy homoszexuálisok". A crossdresser valamilyen szinten a fetisiszta (a fetis meghatározása, tárgy vagy bizonyos testrész, amelyre a nemi vágy irányul pl. ruha, ékszer). Szerintem nagyon sok férfi van aki eltitkoltan felveszi a felesége, barátnoje egy-egy ruhadarabját csupán csak kiváncsiságból. Aztán ha jól érezte magát abban a bizonyos ruhadarabban vagy izgatónak találta akkor ezt nagy valószínüséggel újból megismétli. Ha ez a vágya erosödik és minden lehetoséget kihasznál, hogy magára vehessen valami noi ruhát akkor már crossdressernek is mondhatja magát. Utánna jön az, hogy ezt a vágyam magamba fojtsam vagy vállaljam fel. Tapasztalatom szerint nem elfojtható ez a vágy mert ha már valaki belekóstolt, nem tud róla lemondani. Én próbáltam évekig lemondani, de nem sikerült. Mindíg feltört bennem a vágy, hogy felvehessek vagy egy bugyit vagy egy melltartót. Mára már eljutottam odáig, hogy nem is akarok errol a szokásomról lemondani. Sot lehetoségemhez képest mindíg így öltözöm. A következo gond ami nagy dilemmát okoz, megmondjam-e a páromnak vagy titkoljam el? Ha elmondom, miként adom elo, mit szól hozzá? Szerintem ha egy kapcsolat jól müködik akkor oszintének kell lenni. Ha valaki szereti a párját akkor így is szeretni fogja, bár mindkét oldalról lesznek folyamatos félelmek. Ez nálunk is így van, pedig mi viszonylag sokat beszélünk errol. A párom mindíg attól tart, hogy mi lesz akkor ha már ez nem elég és többre vágyom. Engem viszont mindíg az foglalkoztat, hogy meddig tolerálja ezt? Bár nekem aztán tényleg nem kellene aggódnom mert tényleg mindenben segít, legyen az vásárlás vagy öltözködési tanács. Tudomásom szerint csak a melleimre féltékeny a mérete miatt. Szerintem egy crossdresser is lehet vonzó ha ápolt vagy ízlésesen öltözik fel és ezeket a ruhákat funkciójának megfeleloen hordja, gondolok itt többek közt megfelelo méretre stb... Itt a fórumban is volt olyan aki az alkati problémákat hozta fel, nos én sem vagyok kis darab mégis sikerül az öszhangot megtalálnom. Állítólag nem vagyok csúnya férfi de én mégsem látom magam vonzónak, de ha igényesen noi ruhába öltözöm akkor megtalálom magamon a szépséget.Tulajdonképpen szerintem itt az egész arról szól, hogy azt a dolgot szeretnéd önmagadon is külsoleg megvalósítani, magadon érezni amit a nokön is vonzónak találsz. Legalább is én így vagyok ezzel. Üdv. Hope