Zsűl Creative Commons License 2006.07.29 0 0 236

Szerintem azért nem rossz a kultúrház.  Igaz nem sokat nézem, de ezzel együtt láttam a stílusán, hogy jobb, mint a kereskedelmi csatornás, rohanós, vendégeknek két mondatot adós társaik.:) Egyetlen egy adását láttam hosszabban, amin viszont felment az agyvizem. Meghívtak egy könyv írót, aki a megfigyelések változásáról a modern tehcnika függvényében témáról írt egy könyvet. Szerzőt és könyvet nem tudok mondani. Ott leírta, hogy milyen jogi akadájai és erkölcsi veszélyei vannak az ilyen túlzott megfigyeléseknek. E könyvről beszélgetvén bevágtak szociológusokkal ill. társadalompszihológusokkal való beszélgetéseket is. Az egyik ilyen okos ember éppen azt fejtegette, hogy azok szoktak félni akik azt az elméletet vallják, hogy jön valamiféle világdiktatúra. Aztán lesz egy nagy villágvezető aki diktátor lesz. Erre ugye kevés az esély, mert mi emberek fellázadunk és nem hagyjuk és hű de odacsapunk. Igen mink is magyarok.:) Namost a bejátszásban szereplő sokdiplomás madártól úgy megkérdeztem volna, hogy és mi van a világ állammal? Ki mondta? Az olyan rendszerű volna, mint az Európai Únió, olyan mintha demokratikus lenne, de mégse.:) Vagy úgy van felépítve mint egy oszrágon bellül a demokratikus látványcirkusz. Látszlóag ér valamit a szavad, meg szavazhatsz, meg minden, de a lényegi kérdésekbe senki nem pofázik bele, mert azt ugye szakemberek végzik.:) Ez a lehetőség valahogy kimaradt az elemzésből.:) NA mind1, térjünk vissza a bejátszásból a stúdióba. Valami főiskoláslány kinézetű furcsa nevű nő volt a kérdező. Akik gyakrabban néznek Kultúrházat biztosan tudják kire gondolok. A nő kérdezgette a palit a könyvről. Látszott, hogy kérdéseivel ki akarja mondatni a szerzővel, hogy:

"tulajdonképpen jó nekünk, hogy megfigyelnek bennünket, hiszen ez a mi biztosnágunkért van, ill. azért, hogy a terroristák nehogy köztünk legyenek. Ezért jó ha mindent megfigyelnek feldolgoznak mert hú de biztonságban érzhetem magam.":) Ezt, hogy elérje olyan pofátlan eszközökhöz nyúlt, hogy leesett az állam. A hapsin látszott, hogy szívessen mondana valami udvariatlant is, de inkább megadta magát a beszélgetés végén és elismerte a nő igazát, mert már unta a banánt.:) Ebben az is kimondatott, hogy az is jó ha a te emberi jogaidat (amelyek így is csak formálisak sok esetben) lecsökkentik annak érdekében, hogy téged megvédjenek a terroristáktól.