krobi01 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 246

De van. Egy mesterségesen fenntartott egyensúly van. De ez nagyon nem ugyanaz, mint amit te szeretnél. Nélkülünk sajnos már nem működik a rendszer. Igen, sajnos. Én sem örülök neki. Jobb lenne szerintem is a természetes egyensúly. Csak ott van az a néhány példa lejjebb amit írtam, hogy miért nem megy. De fojtathatnám a listát reggelig.

Egyébként ha máról holnapra abbahagynánk a vadászatot, akkor is beállna valamiféle egyensúlyi helyzet előbb utóbb. Csak senki nem tudja, hogy milyen. Ami biztos. Rengeteg már ma is ritka faj eltűnne, néhány invazív faj pedig óhatatlanul elszaporodna. A nagyvad, alsősorban a vaddisznó és a szarvas néhány éven belül robbanásszerűen elszaporodna, és lehetetlenné tenné az egész országban a mezőgazdasági művelést, és letarolná az erdőket is. Nem nagyon lenne miből kenyeret sütni, meg a háziállatokat sem kellene túlzottan etetni, mert nem lenne miből. Aztán óhatatlanul jönne valamilyen járványos megbetegedés, és a szarvasok meg a vaddisznók hullanának mint ősszel a legyek. Dögszagtól bűzlene az ország. Szép jövőkép, nem?

Előzmény: Szögrágó (243)