altimus Creative Commons License 2006.07.26 0 0 7
Az alabb beillesztett cikk szerint a Biggeorge’s 5 milliard forintert vette meg a teruletet. Amennyiben ez tenyleg igy van es csak 1000 lakast epitenek akkor lakasonkent 5millioFt tiszta haszonnal lennenek penzuknel. Ha a koltsegekhez hozzaadjuk a laktanya lebontasat, a terep kultivaciojat egyeb jarulekos koltsegeket az is milliardos nagysagrend. Gondolom az 5 milliardos vetelar egy resze is hitelbol van, annak a tobbeves kamatterhevel es a befektetett egyeb osszeg elmaradt hasznaval is szamolva irdatlan nagy befektetett osszeg jon ki. Rovid gyors szamolas utan arra jutottam, hogy 70ezer nm lakassal szamolva (1000lakas*70nm atlagos terulet) kb 400eFt/nm aron kellene a lakasokat ertekesiteni ahhoz, hogy a penzuknel legyenek.

Szoval uzletileg eleg meredek terv ez, mar a nullszaldohoz is igencsak kellene igyekezni. Persze 2000-2500 lakassal szamolva mar akar jo uzletet is csinalhatnak,
ami el is fer itt szerintem. 40%-os beepites mellett 12.6 hektarral es 4 emeletes hazakkal szamolva boven kijon a 2500 lakas.




http://www.studiometropolitana.hu/cgi-bin/projekthirek/index2.php?t=1&s=0&id=254

A XI. kerület, Beregszász út - Rodostó utca - Nagyszeben út által határolt 12,6 hektáros, egykori laktanya területét nettó 5 milliárd forintért vásárolta meg a Biggeorge’s – NV Rt. A fejlesztő tervei szerint öt ütemben 800-1.200 lakásból álló lakóparkot épít, uszodával, sportpályákkal és komplex fitneszközponttal.

A Sasad-Liget első ütemének kivitelezése szeptemberben kezdődik, mely során 5 társasházban 215 lakás épül 30-118 m2 közötti alapterülettel. A pinceszinten teremgarázs kap helyet, 15.000 m2-en zöldfelületet alakítanak ki a területet körülvevő családi házas, kistársasházas zöldövezeti környezetnek megfelelően.

Az első ütem átadása 2007. végén várható.