Tiger205 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 5586

6 lőszeres tárat emlegetett, a töltés gombnyomásra történt, ezt én automatának neveztem.
nagy tűzgyorsaság meg a tábori tüzérséghez képest, nyilván nem a légvédelmi gépágyújához:)

 

Szia!

Nos, a löveg elsütése elektronikus volt, ez valóban eltérés a korábbi harckcosikhoz képet.

A törlést a töltő-kezelő nevű harckcosizó végezte (akinek amúgy elég kényelmes haelye volt a harckcosiban,, ellenttében a többiekkel - így a "tigris belül tágas" kitételt sem tudom teljesen elfogadni.

A tárakat legjobb tudomásom szerint a francia AMX-13 könnyű harckocsiknál vezeték be sorozatgyártásban először.

 

A "nagy" tűzgyorsaság olyan 6-7 mp-es volt a mérések szerint  ÁTLAGBAN, ami valamivel rosszabb a korabeli angol és szovjet közepes harckocsiknál, de sokkal jobb a JSZ-2-nél, amely tábori tüzérségi löveget örökölt meg, annak minden hátrányával (osztott lőszer, csavarzáras mechanizmus).

Azért átlagban, mert a 92 lőszerből 64 db volt készenléti,  atoronyon belül, a többia  apdlón, a vezető ülés alatt/mögött - meg még nem is tudom így fejből, hogy hol volt.

Ezeket kellett neki a heyléről felállva elővenni, megfogni, a lövegfarba betölteni...

Ez mind, mind változó idő, és akár elérhette a Zichermann kolléga által említettt 12 másodpercet is, de lehetett annak a fele is (István, ez megint egy olyan "Veterán legenda" lehet) !!!

 

remélm (most) érthetően fogalamaztam,

 

üdv:

TGR

Előzmény: showtimes (5583)