Flacika Creative Commons License 2006.07.22 0 0 302

Nem védeni akarom a multikat (majd lásd később), de a "rendes" borok esetében gyakran olcsóbbak, mint egy vinotéka. A választék a legigényesebb a Corában és az Intersparban, utána jön a Tesco, a végén az Auchan. De azért ott is van jó bor, csak arányaiban kevesebb. Például a Corában a legtöbb vezető magyar borász és borászat képviselteti magát, pl. Bock, Gere (2), Polgár, Wunderlich, Pók Tamás, Günzer, Szeremley, Tóth István, Takler, Vida, Sárosdi, Nyakas, Weninger, Thummerer, hogy csak azt említsem, akire/amire emlékszem - Tokaj nélkül. Szendében nem vagyok egészen biztos, de úgy rémlik, az is kapható náluk.

 

Egészen véletlenül ma voltam a Corában, és két rosét is vettem, mindkettő 2005-ös (fehérből pillanatnyilag elég jól el vagyok látva, és ebben a dög melegben jól esik egy friss rosé is). Az olcsóbbik a Szőlőskert Rt. Mátra Hill sorozatából egy rosé (Cabernet-Kékfrankos), Bárdos Benjámin nevével és a "Selection Nagyréde" felirattal fémjelezve, 899 Ft-ért. Mivel a nagyrédeiek és Bárdosék borait is általában kedvelem, kíváncsi lettem rá. A másik egy Wunderlich rosé 1199 Ft-ért, a címkéje szerint "kadarka alapú cuvée". A W. honlapja a 2004-esről azt írja, hogy Kadarka, Kékfrankos és Cabernet sauvignon van benne. A 2005-ösről külön negyedannyit sem írnak, gondolom ez is ugyanazokból a fajtákból van összerakva. Kisker árnak 1250 Ft-ot írnak. Utánanéztem a neten, hogy a Wunderlich rosét mennyiért árulják. Az eredmény:

Krisztina Borház (Monarchia Matt International fejléccel jelentkezzik be) 1490 (!), 2004-es

Tinto Fino 1299 (2004-es)

Decanter 1150 (2005)

Esszencia (ők paksiak) 1110 (2005)

 

Hát ennyit arról, hogy a borszaküzlet vagy a multi az olcsó (vagy nem). Persze Tündi biztosan tudja, hogy most az 1199 sok volt érte vagy sem.

Előzmény: joskabacsi (301)