míre Creative Commons License 2006.07.22 0 0 299

Már azt hittem kihaltunk...

Kösz a választ !

Rendes Tőled ,hogy megnézted a kicsikét .Ha zárják ,előtte megyek még egy kőrt ..

 

Az ős farmotorost Jászkiséren egyszerűen "farosnak " becézték . Nem rég láttam egyet a valóságban is (és Szenes Iván műsorában is ) .Te ez a faros szép. Egyszerűen :szép! Nem tudom volt e valamilyen tudatos formatervezés akkoriban -talán csa később kezdték eltudóskodni ezeket a dolgokat - de a tervezőjének igazán jó ízlése lehetett . A belső kialakítása is jó volt .A korszak legjobb buszának hiszem.

 

Az én nagynéném kerékpárral járt Birinybe .A hétvégeken mi gyerekek föl sem ébredtünk még a szünidei esték kábulatából ,az aunt már vissza is tért a piacról és hozott perecet  is .(Jásztelken nem volt akkor még ilyesmi .)

 

Hallottam rossz a termés és nem tudják betakarítani sem . Kár,hogy nem tudok segíteni odahaza . A sajnálkozásommal meg nem mennek semmire ,pedig igazán együttérzek azokkal ,akik tán a legnehezebb munkát végzik,miközben állandóan ki vannak téve az időjárás és a gazdasági ,piaci szabályzók szeszélyének.