Tündi29 Creative Commons License 2006.07.22 0 0 298
Elnézést ...lehet itt félre érthető volt,amit írtam.

Az utolsó mondatomat nem a Béres Furmintra véleményeztem,mert hát az egy száraz bor természetesen.
Független a Furminttól gondoltam,amit leírtam,a kései szüretelésű Cuveéjükre és a Hárslevelűjükre értettem az édest.

A magyaroknak még nincs igazából borkultúrájuk,szinte nem is ismerik a fajtákat,és szinte a bort sem.
Éppen ezért van,hogy egy (édes vörösre sajnos) azt mondja,hogy milyen jó bort ivott. (Ami nem is bor) Ezek a "borok" nem drágák,ha azt vesszük,hogy bemennek a Tescoba vagy a Corába,és leemelik a polcról a 400-500 vagy max.1000 ft-os borokat,amit már sokall. Viszont annál inkább fejfájósan ébred másnap....és akkor sorolhatnám a többi tényezőt is...

Az a baj,hogy a magyarok sosem fognak elérni egy olyan szintet,mint a franciák..vagy éppen az olaszok. :(

Érjük be annyival,aki Magyarországon ismeri a borokat,és tud is véleményezni róla,az ilyen embereket meg kell becsülni,mert ezek azok az emberek,akik tisztelik,szeretik a bort és ezt próbálja tovább adni másnak,hogy megszerettesse vele,megismertesse vele a még nem nagyon létező borkultúrát.
Előzmény: Tündi29 (296)