ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.07.11 0 0 108
sziasztok újfent!

köszi a hsz-okat, pár válasz-gondolat:

Siku-prosihoz a Photoshop-os kerülő nekem is eszembe juthatott volna,ugyanis pont így szoktam megoldani,ha egy háztervhez jó felbontású várostérképet akarok betoldani.Ha Readerrel nyitom meg a Rendezési Terv PDF-et,ugyanígy gagyi szőrös lesz..
de félre OFF! :-)

festetlenség-komplexus:
meglepő? igazából nekem is! :-)
kiskoromban én is azon merengtem, miért nem életzserűbben a mecsák, mért nem áttetsző vagy legalább színes a lámpájuk, festett a hűtőrácsuk stb...
felnőttként viszont - nem utolsósorban mérnökemberként - nem lekicsinyített autóként,
inkább műalkotásként tekintek rájuk. Sokszor az összeszerelésük/ gyártástechnológájuk nyűgöz le, amikor az orr-(vagy far-)rész önálló modulnak tűnik de valójában a belső tér vagy az alváz nyúlványa...

Persze a szép festéssel semmi bajom, a Denzo mutatta Alfa is jöhet (ne).
Nézgetem egy ideje a márkát,de Miskolciában nem hinném hogy szembejön akár egy is :-(
Alfa ügyben 1 kis kiigazítást ha megenged a gyűjtőtárs:
a linkelt modell nem GTV (a zárt kupé) hanem testvérmodellje, a nyitott Spider.
de tényleg pofás, az Alfa GT méginkább az,kár hogy itt is megvan az a hülye modellsiteos szokás,hogy a valódi verda képével vagy renderelt képpel igyekeznek "nyűgözni".
Mondjuk ha megjelenés előtt álló a cucc,akkor valamelyest bocsánatos bűn. Örömmel fedeztem a e témában az angol nyelvű hsz-t, melyben a 2006-os MB-k megjelenési ideje megtudható.
Így most már tudom,hogy a MB honlapon renderelt képen bemutatott halottas Cadillac ősszel várható ,addig kár izgulnom.( legfeljebb azon lehetne, hogy b...szák el :-(

A szerény,de büszke kollekcióm így továbbra is MB/HW alapú marad.


Múlt héten arra jártamban benéztem egy külvárosi játéknagykerbe és rögtön mit láttam: 2005-ös kiadású Alfa B.A.T 9 HW!!!
(egy aerodinamikai prototípust jelöl a mozaikszó, de Denevérautónak is elmenne.
bővebben: http://www.alfaamore.hu/types.php?id=37)
vágtam a kosárba egyből,végül szokás szerint csak visszakerült. Annyi ocsmány hiba
volt a kis gyönyörűségen,ami miatt végül lemondtam róla- persze nem végleg!

helyette megnéztem mi marad a Sparban?
ide pár hónapja töméntelen HW érkezett de agyatlan módon egy alul szűk műanyagballonba tették őket. Ja,és persze a pénztár mellé, minél inkább zavaró legyen valakinek az elmélyült válogatása...
Aztán mikor végre nyitott dobozba került az áttekinthető méretű szállítmány,nyakon öntötték pár kiló jófajta óccsódálykászt autóval,kezdődött előlről a szarakodás...
Azért maradt még ez-az legalul ,így beficcent a kosárba ez a régóta kiszemelt mockos:

érdekes,hogy gyerekkoromban halálra idgesítettek - az azonos hossz miatt legfeltűnőbben aránytalan - motorok,csónakok, most meg veszek meg értük :-)

MATCHBOX:
lista engem is érdekel a 3500-as "zsírmecsákról" :-)

jó olvasást a hétre és üdv minden kollektornak!