eicu Creative Commons License 2006.07.11 0 0 677

Mire lehet hasznáni a csipkét?

Hát ez az amit éppen nem tudok. Én régen amikor még sokat kötettem, hímeztem mindig olyan dolgokat csináltam aminek már előre meg volt a rendeltetése. Pulóvert valakinek párnát magamnak, terítőt  stb. Azután egy idő után a kézimunkák már nem voltak olyan " kapósak" .  Meg nekem sem volt annyi időm és egy időben türelmem sem volt így sok éven keresztül nem kézimunkáztam.

 

Csipkét sohasem horgoltam korábban, most azonban nagyon rákaptam a csipkézésre, de egyenlőre nem tudom, hogy milyen célra használom, tehát nem látom a rendeltetését csak horgolom őket. Egyenlőre csak gyönyörködöm bennük. Mivel kis helyen elférnek így az elhelyezésük nem okoz problémát.

Városi lakásban élek olyan bútorok között ahova nem igen passzol  a csipke legalább is nem lépten nyomon a fotelhátán és minden helyen.

A férjem nem is nagyon örülne, ha állandóan a csipke terítőkre kellen vigyáznia nap mint nap.

Most a szalaghorgolást próbálgatom de nem nagy sikerrel, mert nem akar szépen kifeküdni a minta, állandóan olyan lesz mintha sapka készülne nem terítő. Még azért próbálkozom.