lcoder Creative Commons License 2006.07.05 0 0 423
A tesco-ban sem mindenki adócsal aki számlát kér. Én is jártam már egy-két üzleti ebéden, bár tény hogy azok általában elég elit helyen vannak. De a B-kategóriás cégeknél mint Pl. az enyém is elég sûrûn akad olyan helyzet hogy idejön az üzeltfél tárgyalni egy fél napra vagy tovább (esetleg többször is), és valami üdítõt, kávét, aprósüteményt kell neki adni. Nálam ez viszonylag kis tétel mert egyedül dolgozom, ugyanakkor egy nagyobb cégnél ez más lehet. Tény hogy egyesek a levegõvételt is elszámolják, de ebben azért állam bácsi pofátlan mértékû elvonásai is benne vannak. Picit olyan a helyzet mint a hálapénz esetén: az orvosok alacsony fizetést kapnak mert a betegek úgyis odaadják a hálapénzt, ugyanakkor ez utóbbit mélyen elítéljük... Ráadásul Fletó legutóbbi intézkedései (elvárt haszon, minimálbér utáni TB dupázás) kimondottan rossz üzenet a vállakozók felé: ti rohadt adócsalók majd kaptok a pofátokra elvonásokat. Ja, hogy neked nem azért kevés a pénzed mert adót csaltál ? Hülye balek, még adócsalni sem tud...

Az EVA lehetett volna Megyóék egyetlen okos intézkedése ha azt is ésszel csinálják. Az alapötlet zseniális: van egy rakás olyan kicsi cég (mint az enyém is) ahol a ráfordítás viszonylag pici, miért ne ésszerûsítsék az adminisztrációt ? Én Pl. kb. 2x annyi adót pengetek ki EVA-sként mint amíg nem volt EVA. Ezzel együtt a megvalósításnál viszont már elszabták a dolgot: túl alacsonyra szabták az adókulcsot és túl magasra az összeghatárt.

nem tudom, hogyan csináljáj USAkiában, a svédeknél, ahol a közvélemény is bűnnek tartja az adócsalást
Esetleg úgy hogy ott az elvonások után is meg lehet élni a maradékból. Csak ott elõzõleg nem volt 40 év cuculizmus...