"és jótékony katalikus hatása lesz annak is, hogy egyre jobban beépül a joggyakorlatba a komoly összegű nem-vagyoni kártérítés érvényesítése."
Tudod az általad jótékonynak hitt komoly öszegű kártérítési izéknek valójában annyi hozadéka van mondjuk a tengerentúlon, hogy az apróbetűs részek tömekelege növekszik, éppenhogy a körülbástyázást erősítsék. Pl. a kávéházi kávéspoharakra ráírják, hogy forró lehet, vagy hogy a mikro nem pudlikutyák szárítására szolgál, vagy hogy a hamburger elfogyasztása következtében nőhet a testtömeged...
mindhárom ugyan triviális, de az öntudatosak perre vitték, tán egyszer nyertek, és milliónyian ezután mégtöbb apróbetűset kénytelenek elviselni.
Mondjuk el tudok képzelni egy olyan faszságot, hogy a szerződésed aláírása utáni lapon szerepel még egy tétel, amit alá kellhet majd írnod, hogy a szerződést egyszer már aláírtad, az összes kitételét, mellékletét megismerted és azt rád kötelezőnek ismered el, és mindezt egy újabb aláírásoddal igazolod..... :-)
Mellesleg Robinak annyiban igaza van, hogy hiába adsz fel ajánlottan bármit is, az nem a címzettre ró kötelezetséget, hanem arra szolgál, hogy ha nem érkezne meg a küldemény (amely eshetőségre utalhat az a tény, hogy a címzett továbbra is küldi a számlát arról, amit az általad feladott ajánlott levélben lemondtál), na akkor megreklamáljad a postán, majd ők utánanéznek, hogy valóban eljutott-é a címzett postázójába..... (persze ehhez esetleg bele kéne mászni a posta ÁSZF-jébe is...)
És esetleg újfent indítasz egy lemondást, vagy az eredeti címzettnél is érdeklődsz az előző leveled beérkezéséről...
Az elvárható gondosság kb. ennyiről szólna adott esetben....
Adott levél ügyében te állsz szerződésben a postával, tehát te neked kellhet érdeklődnöd, a feladóvevényt hiába is küldöd az eredeti címzettnek, véleményem szerint az nem kompetens lépni az ügyben....