Törölt nick Creative Commons License 2006.07.04 0 0 131

Szia!

 

Nem szoktam nyílt színen segget nyalni, de most lehet, ez annak fog tűnni: BRAVÓ!

 

Ugyanis olyan szinten megáll amit írtál - szépen találtam midegyikre példát a T-Com-os CCIS-beliektől -, hogy jó volt olvasni. Sőt: kimásoltam és el is tettem!

 

 

A T-Com (T-Online, de ott ráadásul hiába a névváltoztatás, és a T-Kábel meg a legutolsó) esetében igen szomorú, hogy

 

- nem elég, hogy az Általad 3. de főleg 4. helyen rangsorolt üsz-ok inkább szakmai irányítóként működnek, azaz a CCIS-t hívó ügyfelek 99%-ban mem is találkoznak velük

 

- a szakmai irányítók is igen korlátozott cselekvési jogal bírnak

 

- a valódi front-end pedig igen kiszolgáltatott, igen sok esetben erősen félretájékoztatott, de mindenképp "kipréselt" emberkékből áll

 

- ráadásul (olvasd el az Így csal a Matáv-ban iménti kifakadásomat) a legfelső ügyfélkapcsolati irányítók mintha kifejezetten kontraszelektáltak lennének, és igen erősen emlékeztetnek az 1994-es EPT-s ügyfeles csapatra, ahol az arcomba mondtak olyat,hogy "nincs ott, de oda kel lérteni" egy szót, ami az egész akkori Pesti Igazgatóság területén elő előfizetőnek - a botrányig! - kb. 500,- forintot jelentett jogosulatlaul...

 

- az általuk (CCIS front-end) használatos informatikai eszközök komoly energhiát igényelnek tőlük, úgyhogy csoda, ha marad jó kpet vágniuk az ügyfelekhez és én ezért igen csodálom és becsülöm őket!

 

 

 

És az elvársaiddal egyet is értek.

 

Azonban itt - nem csak az írásbeliség és a nem egyidejűség miatt, és nem csak magának a médumnak az eredendő sajátosságai miatt - nemhiszem, hogy jogos a kifejezetten "ügyfélcentrikus" kommunikáció elvárása.

 

Én is igyekszem ugyanis pl. szakmailag és nyelvtanilag is minél pontosabban fogalmazni és írni, de mivel egyrészt nem vakon írok, ez már megfogja az output sebeségét a forrás (agyam ;-D) sebességéhez képest az esetek döntő többségében, és így hibák jelentős számú fellépését biztosítják. Ezen kívül ha nagyon megszáll az ihlet, akkor sok esetben "túlbeszélem" a dolgokat, vagy sokszor vakvágányra megyek még magam szerint is. (De elvből nem törlök vissza jelentős mértékben, kivéve ha nagyon nagy marhaság sül ki vagy menet közben veszek észre logikai vagy más hibát...)

 

Sőt sok esetben annak ellenére megyek valamely vélemény ellenében, hogy tkp. akár egyet is érthetnék, csak épp az eleve "nyegle" előfizetői hozzáállás "meglök" és visszalökök ;-D

 

Ezt hívom én középen állásnak (azt "védem" akit ütnek)...

Egyébként én a magam részéről alapvetően ügyfeles párti vagyok, mert hiszem, hogy ők sokal több hülye ügyfelet kell, hogy elvislejenek,mint nekem hülye ügyfelest ;-D

 

Ugyanakkor az "arra érdemes" ügyfeleket fenntartások nélkül pártolom. Viszont azokat, akik az én elvárásaimnak messze nem felelnek meg (pl. elkeverik a számlát és utána neki áll följebb..), hát nem kímélem ;-D

 

 

Amúgy mivel Rainman nem (sem) ügyfélszolgálatos, ő inkább ügyfélkiszolgáló, azaz az attitüdje inkább a problémákra mint az emberi gyengeségekre áll rá, így nem hiszem, hogy - az önmaga által is elismert túlzott reakcióktól eltekintve - nagyon kellene küszködnie, hogy az Általad kifejezetten ügyfeleseknek és ott állított jogos elvárásoknak rohanvást megfeleljen.

 

 

A példáid "ennek elenére" korrektek, ellenben azért a "dorgálás" is kell ám néha az efiknek, mert bizony - ezt már korábban írtam, ha nem tévedek - ebben az országban nem szokás elolvasni az okiratokat amiket aláírnak vagy amik az aláíráshoz kapcsolódnak. A dolog ott rosszabb méginkább, hogy a szolgáltatók nagyhatalmú szakemeberei sem olvassák el ugyanezeket a feltételeket sőt azok sem akik a többieket instruálják - vagy nem megfelelően érztelmezi, illetve mindenki másképp!

 

 

 

Köszönöm a korrekt stílust és a kiváló elemzést és remélem máskor is összejövünk itt vagy más helyen!

 

 

Üdvözöl

Maus Robi

 

 

Előzmény: aaron_mark (128)