Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.28 0 0 163

Bår nem vagyok nagyon ugyes, de a csokis dologban talån tudok segiteni:

 

A tortåt kivul teljesen, es nagyon szepen be kell vonni kremmel, aminek az egyenletesseget ugy ered el legegyszerubben, ha a szelespengeju, jo hosszu kest forrovizbe mårtod minden simitås elött. En a csap mellett szoktam csinålni, folyo-forroviznel. Elöbb a tetejet simitod el, majd az oldalåt. Fontos, hogy ne sok kicsi, hanem minel kevesebb, lenduletes, hosszu mozdulattal doplgozz, igy nem lesz "darabos". Mikor keszen vagy, a tortåt hutsd jol le. Ezzel biztositod, hogy a langyos csokibevonattol nem olvad meg az alåbelelö kremed. Aztån... A csokit vizfurdöben olvaszd fel. Ha szep fenyesre akarod, akkor szerezz be egy mårvany, vagy grånit lapot, ami szep fenyes. En egy csempeboltban vettem, egy 50X50-es lapot. Kicsit hulyen neztek, de kit erdekel?!:) tehåt.. ha a csoki szepen vizfurdöben megolvadt, öntsd ki a mårvånylapra, es egy szelespengeju kessel, vagy valami alkalmas dologgal szepen kezd el åtdolgozgatni, åtgyurni. Kend a lapra, szedd vissza, es ezt ismetelgesd, mig kezd szilårdulni. Ha elkezd kötni, akkor tedd ismet viz föle, olvaszd fel. A tortåt tedd egy råcsra. Mindig több csokit olvassz, mint amire szukseged van, mert sajna ennek az oldalån kicsit le kell csorogni, akkor tudsz tökeletes bevonatot kepezni. Szoval. Tegyel a råcs alå egy sutöpapirt, jo nagyot, majd a tortåt a råcsra, es a tetejere öntsd rå az olvadt csokolådet. Azonnal, gyorsan kend el a tetejen ugy, hogy az oldalakra egyenletesen csorogjon. Ezt mår ne vizes kessel! Ha a teteje kesz, es szukseges, az oldalåt is kend körbe, fuggölegesen tartott kessel. Neha ha jol csinålod, az oldalån magåtol is jol teul. Nem ördöngösseg:) A marcipånt is leirom majd, de abban en nem vagyok profi. Igy cxsak a sajåt tapasztalatom szerint tudom mondani:)

Előzmény: krisssz (162)