mara2 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 140

Kösz a tippet, valahol az Árkád környékén van Vasedény? Valószínűleg csak arra jutunk el.

Vanessa, a Sőregit néztem, de csak 30 db-os szettben árulnak csöveket, és van vagy 8 ezer Ft, annyit azért nem adnék érte :( Sajna olyan gyakran nem tudok tortát csinálni, mert a család engem is kivágna vele :)

 

A fekete-erdő torta receptjét én "alkottam", csak a saját ízlésemet követtem.

 

Így aztán készült egy 26cm-es kakaós piskóta. A krémhez összesen 1.3 l tejszínt habfixálóval, ízlés szerinti cukorral kemény habbá vertem. Ebből kb. 3-4 dl-hez tettem 10dkg olvasztott csokit. Fél üveg meggybefőttet felforraltam, kis keményítővel besűrítettem.

 

A tortalapot három részbe vágtam, körökben elhelyeztem rajta a tejszínt és a csokis tejszínt felváltva, a krémek találkozásánál pedig a meggyet. Ja, meg lehet locsolni a piskótalapokat egy kis cseresznyepálinkával, vagy meggylével, de én elfelejtettem. Kívülről tejszínnel díszítettem, jól lecsöpögtetett meggybefőttel és csokiforgáccsal. Nagy siker volt családi körben, de ez bitang nagy torta lett, a nagyim szülinapja miatt 10 főre csináltam.

Előzmény: ribizli (130)