Tavász Creative Commons License 2006.06.25 0 0 292

Tegnap az előzőekben saját kezűleg fogott harcsából és csukából főztem egy pörköltet.

A hagymát olajon megpirítva levéve a bográcsot a tűzről, paprikával összekevervem, majd a bográcsba beleteszek mindent. A halakat, egészborsot, majorannát, babért, sót és gulyáskrémet. Felöntöm vízzel, borács esetén is csak egy ujjnyival hogy ellepje. Nem kell hosszú lé, mert húsz perc alatt kész, és a szaftnak sűrűnek kell lennie.

Ez a főzőrózsám, nagyon szeretek vele dolgozni, mert nagyon egyenletesen lehet vele főzni korommentesen. Most is be van gyújtva és a lángot allig lehet a képen látni.

Szóval kedves ZsuR a negyedik képen láthatod, hogy ha akár halászlevet vagy ha ilyen pörköltet csinálnálsz, akkor így kell a bográcsban főlni az anyagnak.

Amikor elkészült, az ötödik képen látható a végeredmény, majd a hatodik képen tálalva kapros túrós csuszával.

Az összhatás fantasztikus!!!A múlt héten főztam hat-hét kiló harcsábólpörit a szomszédokkal és ők csinálták a csipetkét kaporral és túróval. Annyira tetszett, hogy most a csuszatésztát is így csináltuk. Már tegnap is mondtam anyának, hogy bármilyen pörit főz én így rendelem a köretet.

A tálaláson láthatod, hogy a csuka derekát csak félbevágtam és a harcsa az kocvázva van.

Ha ezek után már nyeltél kettőt akkor ajánlom hogy minnél hamarabb próbáld ki!

 

Üdvözlettel: Tavász   :-)