Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.22 0 0 91

Szep estet:)

 

Szoval a csokiszalag. Nagyon egyszeru. Keszitsd el betöltve, es kivul is kremmel bevonva a tortåt, aminek a tetejet is elkeszited, csak a szelet nem dekorålod. Melegitsd fel a csokolådet vizgöz felett a szokott modon, de ne bevonocsokit hasznålj, mert az nagyon kicsi hön olvad, es a kesz tortåd mår a kezmelegtöl is azonnal kornyadozni fog. Merd meg lehetöleg pontosan a kesz tortåd magassågåt. /en itt hibåztam, mert csak szemre mereteztem, igy tulert a torta peremen/ Vågj ki sutöpapirbol egy ugyanolyan szeles, de kicsit hosszabb csikot, mint a tortåd körmerete. A torta magassåga adja meg a papir szukseges szelesseget. Ha nagyon kulönlegeset akarsz alkotni, akkor fehercsokit olvassz elöször, tedd kis papirtölcserbe, aminek a vege csak icipicit van kivågva, majd a sutöpapircsikodra rajzolj formåkat. Akår ha szulinap, az unnepelt neve is lehet. hagyd ezt a csokit egeszen kihulni, majd az egesz papircsikra simitsd rå a fekete csokit. Ha feherrel cifråzod, akkor sokat nem szabad simogatni rajta a feketet, mert elolvasztja a feheret, es elmosodik a minta! Hagyd kicsit megszilårdulni a papiron a csokit, majd amikor mår nem folyik, de meg arånylag hajlos,-formålhato, fogd körbe vele a tortåt. Egy ollo segitsegevel vågd le a felesleget, es hagyd tekljesen megszilårdulni a csokit. En beszoktam a hutöbe tenni, es kb fel oråt rå sem nezek. ha megszilårdult, akkor ovatosan huzd le rola a sutöpapirt. Es kesz is.) Egyebkent csudaszep csokileveleket is lehet csinålni, ha az olvasztott csokival pl rozsalevelet vekonyan bekensz, majd hagyod kihulni, es lehuzod a levelet. Itt sem ajånlom a bevonocsokit, mert nekem egyszer egy szulnapi tortån a gyertya höjetöl is szetolvadt! A jo minösegu sima /pl Tibi/ etcsoki, szuperul birja.)

Előzmény: krisssz (86)