Magyar Bajnoki rögbi döntő – ahogy én láttam :)

Jó idő, jó szervezés, jó meccsek.

Tömören lehetne ennyi is.

De csak azért is …

A harmadik helyért a Batta és az Elefántok küzdöttek. Lehetett mondani, hogy az Elefántoknak esélyük sem volt (sok sérült játékos), és ez a meccsen elég szépen le is jött ,különösen Mézes lesérülése után. De jól küzdöttek, és tapsot érdemelnek mindenféleképpen.

A döntőről.

Izgalmas küzdelmet várt mindenki, ahol az Esztergomiak már-már durvaságba hajló, tolongásos játéka, és a Kecskemétiek dinamikusabb, gyorsabb játéka csap össze. Borítékolható volt, hogy az fog nyerni, akinek sikerül a másikra „erőltetnie” a stílusát. Most ez az Esztergomiaknak (a játékvezető sajnálatosan nagy segítsége mellett) sikerült. Így azt mondom megérdemelten nyertek.

A meccs igencsak ideges hangulatban kezdődött. Jó néhány ütés-váltás, alattomos könyöklés, taposás tarkított a játékot. Sajnos a bíró (cseh, nem magyar) az öltözőben felejthette a kontaktlencséjét (este beszélgettem vele, szemüveges ), mert engedte ezeket. Ha itt kiosztja megfelelő kisbüntiket (10 perc), akkor nem történik az, ami később bekövetkezett. Sajnos a partjelzőkkel sem volt jó a viszonya, mert azok aztán hiába lengettek, észre sem vette ….

Az idegesség az első pontrugásokra is kihatott, a biztosan rugó játékosok is hibáztak.

A pályán kemény meccs folyt, mivel a bíró engedte, így bekövetkezett az első sérülés is, egy nyitott toliba bekönyökölt egy kedves esztergomi, aminek a kecskeméti kettes, Farkas József látta kárát, egy orrtörés képében. Csere … Aztán még sorba jöttek ilyen bírói elnézések. Pl: egy rúgott labdát a visszafutó kecskeméti játékos felvett, akit egy lesről induló esztergomi hátulról elcsapott. Érdekes módon az Esztergom kapta meg a labdát …. Vagy még szebb volt, amikor Kiss Balázst a bíró kiküldte 10 percre. Állítólag akadályozta egy büntető elvégzését. Erről csak annyit, hogy az esztergomiak már felvették a labdát, volt egy passz is, és akkor szerelt, igaz 10 méteren belül még … Az már csak ráadás, hogy olyan 15 perc múlva jöhetett vissza, mire a bíró sporttárs „észrevette” a partjelző figyelmeztetését. :(

A játék tovább folytatódott. A bíró megítélt egy sikertelen droprúgást (csak az egész pálya, meg partjelzők meg xxx jelezte, hogy nem volt benn, ő a félpályáról eldöntötte, hogy de mégis …), és úgy általában igen érdekesen alkalmazta a szabályokat. A félidő végét egy újabb esztergomi cél jelezte, amely visszhagjaként a bíró sporttárs végleges kiállítással jutalmazta a hazai Borbély Mihsit. Merthogy állítólag megsértette???!!! Ja, tette mindezt az esztergomiak bemondására, hogy az a srác volt az. GRATULA!!!!!

A második félidő azt hiszem még nagyobb küzdelmet hozott, mint ez első. A kecskemétiek mindent egy lapra feltéve rohamoztak, beszorították az esztergomot. A válasz sem késett, egy éredkes helyzetben egy betaposás? következményekét nyílt bokatörést szenvedett a kecskeméti irányító,  játékos edző, Razvan. Ápolás, mentők, műtét. Köszönjük Esztergom :(

A kecskeméti csapat szerencsére ettől sem esett szét, de újabb cél elérniük már nem sikerült. A vége 18-8 lett az Esztergom javára, így ők lettek a bajnokok. Azonban a kecskemétiek sokkal nagyobb tapsot kaptak a közönségtől, mint a „bajnok” esztergomiak. Nem véletlenül. A sportszerű tiszta játék mindig jobban tetszik a közönségnek, mégha nem is olyan eredményes, mint az alattomos, sunyi játékfelfogás, mint azt a példa mutatja …