krix_krax Creative Commons License 2006.06.09 0 0 38
A BUSZACSA fenntartása és üzemeltetése 70%-ban a Megyei Önkormányzat feladata, 30%-ban a városé. Ugyanilyen arányban osztoznak meg a holt időben rendezhető eseményekkel kapcsolatban is.
Nem tudom, hogy az ide írkálók milyen gyakran járnak hétköznapokon is a BUSZACSA épületében, de még mielőtt tovább fikáznának, csak ajánlani tudom, hogy minden nap reggel 9-től este 8-ig egy héten keresztül töltsék ott idejüket, s akkor majd meglátják, hogy milyen edzések vannak ott folyamatosan.
Csak néhány példa:
- minden nap van valamilyen csapatnak edzése (kézi, kosár, röp, stb.)
- az emeleten az öltözők között az Abigél is bérel helyiségeket, ahol zeneórákat tartanak,
- az Y2K két termet is bérel a táncóráihoz, ahol délelőtt a nagyobbikban testnevelés órákat tartanak, délután 2-től este 8-ig pedig táncpróbák mennek. persze azt már nem lenne etikus, ha elárulnám, mennyi bérleti díjat fizetnek érte,
- időszakosan a mazsorett zenekar és csoport is próbát tart a kűzdőtéren,
- én már láttam ott rendszeresen baráti társaságok teremfoci edzését is, akik fizetnek azért, hogy ott lehessenek,

További elégedetlenségre adhatnak okot a következők is:
- télen műjégpálya működik,
- nyáron teljes erővel működik a teniszpálya,
- a csarnok környéke folyamatosan rendezett, a füvet is nyírják, parkosítás is van,
- a díszkövezet állapota megfelelő, karban van tartva,
- hatalmas rendezett, tiszta, kátyumentes parkoló,
- 24 órás biztonsági szolgálat (még nem nagyon hallottam ott feltört vagy ellopott autóról)
- tavaly teljes világítás felújítás volt (lámpatest és izzó csere, valamint a falban vezetett kábelek) nemcsak a kűzdőtéren, hanem folyosókon, irodákban, öltözőkben.
- soroljam még?


Abban egyetértek hogy a BUSZACSA vezetője nem éppen egy hajlékony, konstruktív pasi, aki az építő kritikára, a jó ötletekre vevő. Hiába no, egy volt fidesz-mdf maradványról van szó, akit a helyi vezetés inkább nem bánt a hibái ellenére sem. De hogy miért, az számomra is rejtély.