extekergo Creative Commons License 2006.06.03 0 0 10065
Köszi a választ!

Természetesen a cserén én nem gondolkodom sokat. Nem az első autóm, s mindegyik mindig megkapta időben a legjobbat olajból sk. De ez a gépkönyves instrukció bizony ellentmondásos. Miért is kell ugyanannak a motornak más ciklus?
Levegőszűrőt talán érteneném az országok (országutak) viszonylatában, de a motorolaj tényleg csak a trópusi és a sarkvidéki viszonylatban indokolná ezt a kölömbséget. Nálunk pedig egyik sem jelemző... Persze a hidegindítások, rövidtávok, stb. De ennyire nyilvánvaló lenne a gépkönyv fordítóknál az ország specifikus használat? Nem hiszem. Amit a szervizeléssel és a garanciával kapcsolatban írsz, azt megerősíthetem, tényleg úgy van. De ennek az ellentkezője is igaz lehet. Ezt az említett Lanosomat 4 évesen vettem, 20000 kilométerrel és az eladótól kaptam rá további 2 év garanciát! Hogy ezt mennyire gondolták komolyan, nem tudom, mert nem igen volt rá szükség. Vagy ez csak a Lanost dicséri? Tudták, csak olaj kell bele 3-6 havonta? :))))) Az is kizárólag Shell! (lehet a Shell támogatja nálunk az időjárást, és a gépkönyvfordítókat is?) :((

Persze kerékpárom is van! (több is) S nem mindig ilyen kevesett jártam kocsival...

Véleményeket másoktól továbbra is várok!
Előzmény: stevie wonder (10064)