Hamburger2 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11345
Szervusz M.I.!

Ne haragudj, de Tiger után – akit akkor talán csak a hév vezérelt - Te vagy már a sokadik, aki az aktív katonák tarcsisokhoz való hozzáállását negatív értelemben általánosítja. Szeretnélek Benneteket felvilágosítani, hogy nem én vagyok az egyetlen „agyament” aktív katona, aki szükségét érzi a tartalékosoknak. A saját beütésem talán arra vezethető vissza, hogy fiatal tisztként elég jó benyomásokat szereztem a tarcsisokról, akikkel többször is feladatot hajtottam végre. Mint csapatnál szolgáló katona, a saját bőrömön érzem a katonák túlfeszítettségét és azon helyzeteket is felfedezni vélem, amikor néhány tucat tartalékos is nagy segítséget jelentene számunkra a nagy hajtásban. Természetesen ez visszavezethető a feltöltési mutatóinkra is, de iskoláim során – itthon és külföldön is – belém nevelték, hogy tartaléknak mindig lennie kell!!!!! Jósolhatnak nekem a szakértők örök békét, mint katona akkor is a háborúra kell készülnöm és annak alapelveit követnem. Az utolsó percben történő kapkodó „felriasztás” eddig még egyszer sem volt hatásos a magyar történelemben. Ugyanazokat a hibákat követjük el, mint elődeink, noha a biztonságpolitikusok tudják talán a legjobban, hogy a történelem folyamatosan ismétli önmagát.

Üdv: Hamburger
Előzmény: M.I. (11334)