linha Creative Commons License 2006.06.01 0 0 1546
Hát igen, a magyar. A fiam mellett ( 7 éves) ott kell lennem mint szinkrontolmács, amikor a nagyszülökkel beszél  telefonon... Mi hoztunk még otthonról magyar nyelvü mesekönyveket, nagy örömömre ha nagyon-nagyon ritkán is, de elö szokta venni. Amikor meg képeslapot írunk haza, vele szoktam megíratni, persze diktálom. De legalább ezzel is valamennyire szokja a magyar nyelv másságát. Az biztos, hogy ez a mi dolgunk lesz, magyar ( tanár ) anyukáknak, én semmiképpen nem akarnám, hogy ne tudjanak magyarul. Az itteni oviról annyit, hogy a legjobb, amit valaha láttam, legföképpen azért, mert egy tágas és nagyon jó állapotú épületben, két nagy teremben van az az egy csoport, 21 gyermek, vegyes korúak 3-6-ig, bár most a legtöbben 6 évesek. És van rájuk délelött 5 nevelö-oktató, délután ( espaço lúdico ) meg 2. Nagyon sokat fejlödött már ott, föleg kreativitás terén, és a karácsonyi müsor is elég jó volt. A napot mindig beszélgetéssel kezdik, megbeszélik a világ dolgait, ez szuper. Amit hiányolok, az egy kicsit több "iskolaszagú" munka, Magyaro-n ilyenkor már sokkal keményebben készültek a sulira, mert persze tudták, hogy mit várnak el a gyerekektöl elsö osztályban. Itt minden bizonnyal csak azt várják el, hogy megjelenjen...
Előzmény: quilla (1543)