kritikuska Creative Commons License 2006.05.24 0 0 119
Sziasztok!

Elolvastam ezt a fórumot,amit nagyon jónak tartok,és azt hiszem reagálnék is egy-két dologra.Először is reagálnék Szollár topic nyitó soraira.Nekem is az a véleményem,hogy tényleg nincs hely ismerkedésre,pedig én is nem is vagyok szociológus.Sőt mondok még valamit,még idő sincsen ebben mai felgyorsult világban ismerkedni.Tehát itt nem az "énképpel" van a baj.Nem hiszem,hogy te elkezdenél beszélgetni az úttársaddal,vagy ha beszálsz a liftbe,akkor elkezdesz beszélgetni az éppen lftbe beszálló emberrel.Szerintem ezt te magad sem hiszed el!!!Úgy gondolom,hogy inkább az ember szeretne minél hamarabb hazaérni,ebből a mai munkakörnyezetből ahol csak kihasználják munkavállalót,és nem hiszem,hogy ilyenkor neki fog az ismerkedésnek.A másik dolog az,hogy nem biztos,hogy az ember egy bizonyos kor után fog új ismeretségeket,barátságokat kötni.Miért írom ezt?Vegyünk egy 30 éves férfit/nőt,ezeknek már kialakult kapcsolati rendszerük van,barátaik stb....és nem nagyon fognak ismerkedni,sajnos mi magyarok ilyenek vagyunk.Természetesen vannak kivételek is.Ha belegondolsz közre játszik a mai helyzett,ami kialaklut itt Magyarországon.Próbálj meg oda menni mondjuk egy idegen emberhez,és próbálj meg beszélgetni vele,elég kevés lesz az esélyed.Vajon miért?Mert bizalmatlanok lettek az emberek.És miért?Mert nem tudod ki akar kihasználni,vagy esetleg ki az aki barátként akar közeledni.Szerintem te is tudod,hogy miért alakult ki,és mi a helyzet ebben az országban.Szerintem a párkapcsolati próblémákról beszélgetni nagyon jó dolog,sőt kell is.Te azt írtad,hogy sokkal inkább "kisebbrendűségi komplexusok miatt kerülnek a zsákutcába a kapcsolatok".Szerintem ezt így megint csak nem állíthatód,mivel minden ember más,és más próblémákkal küzdenek,így nem lehet a kisebbrendűségi komplexusra ráfogni a dolgot.Inkább manapság egy kapcsolatban pénz ami meghatározó,nézd meg a statisztikákat,szerinted miért születik egyre kevesebb gyerek?Mert nem tudnak egy gyereket felnevelni,mert olyan sokba kerül.Aztán itt még lehetne napokig ecsetelni a dolgokat.Ja és az ember miért nem beszéli meg párjával a próblémáit?Azért mert mások vagyunk,mindenkinek más a személyisége,és ezért szép ez a világ,mert ha mindenki egyforma lenne,azért az nem lenne jó.Az meg,hogy ki hogyan oldja meg a párkapcsolatában felmerülő próblémát tapsztalatfüggő.Akinek kevesebb tapasztalata van az máshogy reagálja le a dolgokat mint aki már "rutinosabb"



Altazor próblémáját meg ott is érdemes lenne megnézni,hogy miért van ez?Szerintem tapasztalatlan,ez a baj,de ezt már ő is írta.Nem férfifalónak kellett volna lennie,hanem tapasztalatokat,csalodásokat szereznie.Mert az ember így tudja majd legkezelni a dolgokat,és tudja mit akar valójában,vagyis milyen párt szeretne magának.Természetesen jöhet a mindent elsöprő szerelem és akkor borul minden.
Egyenlőre ennyi.