Lydecker Creative Commons License 2006.05.19 0 0 777
Na még ami lemaradt: Az tényleg jó volt, ahogy Sandoval rátalált végre a rejtekhelyre. Hogy is mondta? : "Ezt a helyet keresetem öt évig és tessék, itt volt végig az orrom előtt! (tudom, hogy nem idéztem pontosan de valami ilyesmit mondott) AZ előzmény sztorival kapcsolatban: előre szólok ne várjatok valami hű de meglepő, szörnyen nagy újdonságot. Egy logikusan felépített magyarázat, ami helyretesz bizonyos dolgokat amiket csak érintlegesen említettek a sorozatban. Nem esszé hosszúságú magyarázatokról van szó, egy-két mondatban próbál rendet rakni jó pár múlttal kapcsolatos kérdésben. Nekem tetszik, egyszerű de érthető. Csak ahogy nálam lenni szokott a fordítás ugyan meg van már de szokás szerint elégedettlen vagyok a minőségével, és állandóan újra és újra átmegyek rajta javítgatom, hogy jól hangozzon magyarul. Ennek csak az a hátul ütője, hogy 1.) sohasem végzek 2.)annyira túl bonyolítom, hogy értehetetlen lesz. párszor már elfordult velem, hogy nagyon le akartam fordítani egy kifejezést a mondatban de nagyon nem akart a szövegkörnyezetbe passzolni, míg rá nem jöttem, hogy abban az esetben a lehető legmezeibb megoldást kell választani. Azaz külön-külön nézni a szavak jelentését. Sz'al csak ilyesmik miatt nem raktam még fel. Egyébként azt máig nem sikerült kierítenem kiírta. Akkor akadtam rá amikor éppen az utolsó résszel kapcsolatban keresgéltem a neten. Szerintem meg simán lehetett volna egy főkaraktert találni akivel végig lehetett volna vinni az első évadot megelőző 3 évet. Kulcsszereplőink többsége akkor lépett kapcsolatba a taelonokkal. Bár az igaz, hogy eltérő módon. PL. Boone biztos hallott róla hogyan szüntették meg az éhínséget, a járványokat meg ilyesmiket, de soha sem gondolta, hogy valaha is ennél több köze lesz hozzájuk meg ilyesmi. Vagy ott van Doors, ő éppen ez alatt a 3 év alatt utálta meg a taelonokat. Ja és ne feledkezzünk meg a sino-indiai háborúról (mint később kiderült, sorozat alkotói úgy gondolták, hogy a vitatott hovatartozású Kasmír miatt fog háború kirobbani a jövőben, hol volt akkor még Afganisztán, Irak .....) amit tkp. a taelonok gerjesztettek tovább azzal, hogy a szemben álló feleket fegyverrel látták el, aztán meg persze eljátszották a nagy megérkezést, hogy jól békét teremthessenek azon vidéken. Ja és ez az esemény még ezen 3 év előtt vagy éppen az elején volt. Szóval bőven lett volna itt mit mesélni, de az igaz, hogy bár olyan csapjunk bele a lecsóba típusú kezdés volt így a taelnokkal de legalább így egy csomó rejtély lett rögtön az elején, és volt ami folyamatosan fenntartotta az izgalmat és szépen finoman bontotta ki a történetet (bár néhol túl lassan). Talán csak az volt a gond ezzel, hogy túl sok kérdés merült fel plusszba amikre viszont nem adtak magyarázatott.