manhattan Creative Commons License 2006.05.18 0 0 2751

Mivel azt hittem hogy a jovo heten lesz ules amire nem tudtam volna sehogy se elkeszulni - de mivel most van es nincs nagy info kiesesem - igy megis beszallok az ajanlasba.

 

A helyzet ketsegkivul mind objektiv mind szubjektiv oldalrol lassan lepesre kenyszerit.

 

Szubjektiv oldal: Elvileg arra vartunk hogy a valasztas utan azonnal jon egy - es most mar nem csupan a cirkuszba valo retorikai elkotelezettseg - hanem egy azonnali fajsulyos fiskalis restrikcio. Most mar lathato hogy abbol nem sok lesz. Mikozben nemzetkozi tendenciakrol beszel a vilag, addig itt a VMT-ben megjegyeznem, hogy a piaci volatilitasnak megvan az a sajatossaga hogy a leggyengebbeket veri a legjobban. A bux-buborek pukkadt egyet. A lelektani hatarig bekovetkezo arfolyamgyengulesekkor a lathatatlan kez egyre rovidebb ideju sikereket er el a 265 ala nyomasi harcaban. All in all, a megerdemelt korrekcio mintha visszavonhatatlanul bekovetkezett volna.

 

S akkor tovabbra is varunk a bazi nagy fiskalis korrekciora ami majd egycsapasra rendbe rak minden negativ kockazatot. Na e scenariora mara null eselyt latok. Mintha beerett volna a kerdes, hogy mire varunk meg?

 

Objektiv oldalrol: USA prime rate egyre fenn, az euro-rol a kiszivargo hirek egy 50bp-s egybeni emelest se zarnak ki.

S akkor itt van az infla jelentes. Aminek eddig megvolt az a sajatossaga, hogy az MT a (lefele iranyulo) bonus kamatokat ekkor osztotta ki. Azaz a meglepetes effektust jatszotta (a legkonnyebb kommunikacios gyakorlattal).

Ehelyett jatszhatna az elokeszitett effektust, amit pl. a fed meg ecb is jatszik.

De erre ez az MT ossztetelenel fogva alapvetoen keptelen.

 

Vegulis az ajanlasom a TARTAS. Mivel az infla kilatast nem ismerem, igy csak arra hagyatkozhatok, ami lathato: a piacok meg birjak valahogy cernaval a kockazatokat. A kormanyprogram majus vegen jon es akkor tiszta kep lesz. Addig meg ugy tunik, hogy kvazi stabil marad a helyzet.

Mivel azonban mind a kulso mind a belso tendenciak egyre konkretabban mutatnak a jelenlegi status quo fenntarthatatlansagara, igy nekem semmi gondom nincs egy 25bp-s emelessel. De nem tobbel mert akkor az a reszvenypiacot szetverheti ami tovabbi F/X outflowt - es arf. gyengulest generalhat.

Azonban ez utobbi elgondolast most csak megfontolasra ajanlom de nem dontesre.