eper margit Creative Commons License 2006.05.18 0 0 74

 

Egy kicsit a gépekről:

Régen mindenféle varrógépet, lockot, szabászgépet,... mindent megtanultam szerelni. De most! ? ...

Megvettem álmaim varrógépét: felső kelmetovábbítóval. Élveztem vele varrni!

Mígcsak egy lehetetlen ütéstől a fedele el nem mozdult. A szálfeszességet nem tudtam állítani, tetejét nem tudtam levenni. Irány a szervíz.

-Asszonyom ezeket szándékosan így készítik, nehogy az okoskodó varrónő bele tudjon nyúlni. Pikk-pakk, kész, 4.000 Ft ugrik.

Egy hónap múlva durván rávarrtam egy gombostűre! Reccs, a tűrúd leszaladt. Szervíz... 5.000 Ft.

No ez már dühített,hogy én nem tudom javítni, de az igazi meglepi most jött:

Mivel a szép kis 20 éves lányom vitte a szervízbe, tőle kérték a garancialevelet, sőt felajánlották neki, ha megtalálja otthon 1 hónapon belül beviszi, visszaadják a pénzt,mert... 

Mert én nem is figyeltem rá, hogy ezekre a gépekre már 2-3 év garancia van.

ÍGY FIGYELJETEK A GARANCIA PAPÍRRA

 

Más gép: nyomtató

Beleszerettem a fotonyomtatásba textilre. No az első daraboknál figyelmes is voltam, aztán ahogy belejöttem, már figyelmetlenül vasaltam a papírt az anyag alá. Nem ragadt rá rendesen, be is gyűrte, de úgy, hogy ezt is csak a szervíz tudta rendbe tenni! Persze a férjem morgott. Egyrészt mert éppen nyomtatni akart, másrészt, mert neki kellett elvinni.

Szóval a figyelmetlenség komoly problémákat produkál!!

 

Műszaki érdeklődésemet főleg zavarja az általam elkövetett hiba. Szeretem a gépeket! S ha az ember szerelmét bántják, az fáj!

No, vigyázzatok a gépeitekre!