LG RH7500 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 225
Köszönöm szépen a válaszokat az 1 éves garanciális szervizzel kapcsolatban. Azért nem tiszta nekem a dolog, mert a szervizkönyv sem fogalmaz egyértelműen, bár a 2 év vagy a 30e km a hangsúlyos. Mindig az ECOSzerviz-FLEX-re hivatkozik, az pedig az én értelmezésemben 2 év vagy 30e Km. A szervizben vásárláskor 1 évet mondtak, de ott korábban már sajnos többször megpróbáltak átverni. Most legutóbb pl lehurrogták a „gyári” előírt német olajat amit belerakattam, mondván hogy az még egy évig sem nagyon jó. Csak az az érdekes, hogy akkor a gyár hogyan ad rá 2 év vagy kb 30e km futásteljesítményt?! A lényeg, hogy a  garanciát nem szeretném elbukni, de feleslegesen nem szeretnék súlyos ezreseket sem fizetni.

 

Kérdeztem a garanciahosszabbítást a szervizekben. Évenként kb 53e Ft, és 5 éves korig köthető. Aki viszont olvasta az Opel Magazin legutóbbi számát, az biztos látta a GM CarGarantie akcióját, ahol a Merivára 28200Ft a 3. évre, és 4 éves koráig vagy 100e Km-ig köthető. "Ez a gyárihoz hasonló, de azzal tartalmilag nem azonos Opel Szervízgarancia, és egész Európára érvényes.”  Érdeklődtem ez után több szervizben is, de konkrétumot senki sem tudott, sőt volt olyan szerviz, ahol nem is hallottak róla. Az Opel központot felhívtam, és kiderült, hogy csak a hónap vége, jövő hónap eleje körül kötnek szerződést a szervizekkel. Konkrétumokat nem is tudtak mondani. Esetleg ha valaki megtud róla valamit, az közkincsé tehetné. Ennyi pénzt talán megérne a plusz gari.