Lodronat Creative Commons License 2006.05.16 0 0 topiknyitó

Több éve foglakozom a sumer kultúrával, annak egyik pillanatról a másikra történő megjelenésével, a maihoz mérhető fejlettségével, majd hírtelen eltűnésével.

 

Bár az 1800-as évektől megfejtették a sumer ábrázolást, írást, de az emberiségnek fel kellett nőnie ahhoz, hogy meg is értse, ami oda le van írva.

 

Az egyik profi szakértője a területnek, Zecharia Sitchin (www.sitchin.com), akinek két könyve megjelent magyarul, a többit viszont angolul lehet elolvasni. Könyvei elovasása után új dimenziók jelennek meg, életszemléletek változnak.

Ő nem a Danicken féle mellébeszélést alkalmazza, hanem egyszerűen a sumer leírásokat olvassa.

 

Példa: Uránusz, a bolygót 1781-ben fedezték fel újra (a sumerok után), majd 1986-ban látogatta meg a Voyager 2 űrszonda. Neptunusz, a bolygót 1846-ban fedezték fel újra, szintén a Voyager 2 űrszonda látogatta meg, 1989-ben.

Zecharia Sitchin a sumer korszak komoly szakértője, az 1976-ban megjelent 12. bolygó című könyvében leírta a sumer leírásokat alapján, az Uránusz és Neptunusz kinézetét, szerkezetét.

1986-ig azt hitték, hogy az Uránusz egy gázbolygó, és kizártnak tartották, hogy a víz bármilyen formában is jelen legyen.

Sitchin elolvasva a sumer agyagtáblákat azt állította, hogy a bolygó zöldes-kék színű, felszíne vízzel borított és barnás foltok láthatók rajta, melyek alapszintű növényzet csoportokat jelentenek. Természetesen senki nem vette komolyan, egészen 1986-ig, mikor a küldött képek ledöbbentették a világot. Pont úgy volt, ahogy a sumerok írták. Zöldes-kék a bolygó színe, barnás foltokban vegetáció nyomai láthatók, hatalmas óceánok mindenfele, a mélyben pedig a víz magas hőmérsékleten forr. Ennek oka, hogy a bolygó szilárd belseje radioaktív, ezért hőt termel.

 

Aki teheti, merüljön el a témában, jobb mint a sci-fi, mert kiderülhet, hogy igaz. Segítséget jelent egy magyar oldal is www.vizkoz.slk.hu . Itt olvasható: Sitchinről, sumerekről, piramisokról, magyarság eredetéről, Maya, Azték, Inka kultúrák, Stonehenge, stb.

 

Üdv. Lodronat