Quador Mortis Creative Commons License 2006.05.14 0 0 637
"Kényelmesebb is arra nem reagálni, amire nincs megfelelő válaszod."

De van, csak nem hiszem, hogy számít, hogy személy szerint én már többszörösen visszafizettem minden, amit a magyar állam az én taníttatásomba fektetett. Ha egyetemi szintű normatívát fizetett utánam a óvoda óta, akkor is.

"Nem tudom a számot, de lehet, hogy ezek a számok nem is nagyon térnek el.
A tanári fizetések, iskolák fenntartási költsége, stb..."

Ezzel nem is vitázom, az arányokról inkább.

A nyugdíjra kifizetett összeg a 2006-os kötségvetésben kb 2000 milliárd Ft. (ebből kb. 300 milliárd a már említett rokkantsági nyugdíj és 150 milliárd csak a zsenális "13.havi" nyugdíj). Plusz kisebb nyalánkságok, mint a 20 milliárdos közgyógyellátás.

Az óvodák, iskolák összes önkormányzati normatív támogatása valahol 520 milliárd körül van, a főiskoláké-egyetemeké valahol 360-400 milliárd (attól függően, mit számolunk bele).
Összesen nincs feleannyi, mint a nyugdíjak.

"Azok akik most nyugdíjasok jószerével 14-18 évesen váltak dolgozóvá, manapság pedi 25 év az általános."

Ha valaki van olyan szerencsés, hogy nem kell dolgoznia az egyetem mellett. Szerintem ez egyre ritkább.

"A hiány oka itt is kereshető."

Valóban ez is számít (bár most elkezhetnénk vitázni, hogy hosszú távon melyik jobb: alacsony hozzáadott értéket előállítatni valakivel 45 évig vagy magasat 35 évig).

A nyugdíjasok túlreprezentáltsága a választók körében sokkal súlyosabb oka az aránytalanságnak.
Előzmény: Törölt nick (628)