mamicska Creative Commons License 2006.05.08 0 0 22040
még egy perc:


összemosol Pupuval, ami nem is lenne olyan rossz dolog - ő bezzeg biztos nagyon bánná:-)

Soha nem okoltam az össznépi rasszizmust, mert szerintem ilyen nincs - az emberek sokkal józanabbul tudnak ítélni, mint sokan itt a topikon.Megismernek valakit és ha nincs gond, akkor nincs előítélet.
Ha valaki okot ad arra, hogy utálják, az magára vessen.

Inkább fenntartásnak nevezném, ami a cigányokkal szemben a hétköznapokban megnyilvánul.Ismerek olyan építési vállalkozót, aki szóban gyűlöli a cigányokat, de minden beruházására évtizede u.azt a cigány brigádot cipeli, mert az ő munkájukban megbízik.

de hangsúlyoztam mindig: én a nyóckerületi cigányság egy részét ismerem - a vidéken élők problémáit nem, ezért botorság lenne részemről, hogy átfogó megoldásokat hangoztassak, igaz?

Ez olyan lenne, mint a vakok és az elefánt története...a rész ismeretéből többnyire téves következtetés vonható csak le az egészre nézvést.

na de ez például titeket és Téged egy szikrát nem zavar, mert mindent ismertek, mindennel tisztában vagytok és nálatok a bölcsek köve - hát hajrá!!:-)
Előzmény: advocatusdiaboli (22035)