mabelle Creative Commons License 2006.05.07 0 0 392

udv mickey

 

gyekszem betartani a lasd vadludackat:-))

 

udv Csizi

 

na most talan van egy kis idom... vegul is houstonban , meg greenvilleben is vasarnap van nem cseszegetnek annyit:-))

 

nem tudom mi volt mult ev elején... persze hallottam rola egy rakas dolgot.. de nem voltam itt szemelyesen nem tudom..

 

2003 vegen meg nagyon sok iraqi ismerosom egyutt setalgatott amrikaiakkal Baghdadban az utcan.... ilyet is hallottam.. nem is keveset.. most meg a BIAP officunk lassan  egy menekulttaborra hasonlit.. aki tud itt akar aludni

 

ha Ricet hallgatom ,vagy Busht a tvben, akkor az egesz orszag ok, biztositva van itt minden...

 

ha az irakiakat.. akkor nagy balfasz volt Szaddam, de barcsak o lenne most (egy ideje uj pozicioban futok.. kell helikoznom Tajiba,Baijyba, Baladba, Tikritbe.. ott detto ugyanez)ez megiscsak ugy 10millio ember...

 

na most Ramadiba en nem mehetek.. company policy (gyakorlatolag a zold zonakat nem hagyhatom el).. de mivel ilyen olyan okok miatt kulonleges helyzetbe kerultem... remélem nem sokaig:))...valtozik a company policy....de Ramadiba ettol meg nem megyek...nem tudom hogyan lehetne vegig (hogyan volt )levedveni az autopalyat..most lehetetlensegnek tunik....

 

mult heten az irish roadon kaptam golyot....(kepet be is csatolom mindjart.. annyira megszoktam mar.. hogy nem is fenykepezek...ez is telefonnal van) ezt a Ramadit is csak azert hoztam fel mert eppen ied volt a tema irtam be.. szetoffolhatnam a topicot... olyan 15 iraqi soforom van uton allandoan..ahany damageunk van.. nincs annyi hely:)))még az a szerencse ,ha a dyncorp cuccairol van szó... akkor hamar mozgositja magat a military....es kimegy ertuk...

 

de erdemes nezni a military arcokat, vagy a contractotokoat még dyncorpnal is... amikor visszuk a jeepjeiket BIAProl Baghdad Hotelba...nem 3 napig tart a papirozas, movement control mcoic engedelyeztetes..konvoyszervezes.... katonai konvoyba csak TCN mehet.. blablabla... mi meg beulunk es elvisszuk....

 

vegul is van amelyik level 10-es .. teszek is egy kort vele regi munkaadodnal.. big boss marines gyerek hadd ugraljon... hogy mi ez .. hogy lehet ez:-)))neki miert csak gmc jutott

 

es ez csak a biap -baghdad hotel...

 

akarki akarmit mond.. . ramadi,tikrit, al asad kornyeke falluja nem ellenorzott... a military konvojok atmennek rajta .(ez nem ellenorzes)..oda -vissza... nehaneha operaciokkal visszaveszik az ellenorzest rovid ideig.. ameddig az operacio tart.. de nem tartjak meg.. nagy katonai haszna nem is lenne..

ugy ahogy ki a fene nem szarja le, ha neha eltrafaljak a jeepet az Irishen... nekem nem oszt nem szoroz....

 

regi cegednel sem hallottam hogy az elmult honapban egy konvojuk is lett volna.megy is  amorgas ezerrel..na talan Izba  (tenyleg jut eszembe mintha rpg-el ralottek volna az egyik teherautojukra mielott az Izba ersz a forditonal)

 

 

jelenleg gondosan meg kell valogatni ki megy ramadiba...mert igazolvanyban szereplo nevek alapjan valogatnak.. husszeineknek, zuhairoknak etc egyenlo az ongyilkossaggal...

 

egyebknet regen nem az a baj itt mar , hogy a szunnik baszakodnak a haromszogukben.. hadd csinaljak.... sokkal nagyobb a baj Baghdadban... ezek az egymas nyirasai, halalbrigadok... a többsegnek vegleg elvették a kedvét bármilyen demokraciaepitestol..

 

 

ahogy irtam egy masik topicban.. voltam egy meetingen a repteren .. volt ott mindenki.. DY, BW, szunni , siita, Global, IA... etcetc... nem is egyeztunk meg semmiben... de az iraqiak abban kivetel nelkul.... a masodik obolhaboruban.. ahol nehany negyedet szarrabombaztak a hirekkel ellentetben...utana 2 honappal ismeretlen lett baghdadban az aramszunet.....most tobb mint 3 evvel a mission accomplish utan  1 ismetlem 1 .ritkabb esetben 2 ora local power van Baghdadban.....es mivel a gazolaj 500-600 dinar lett a 20 hoz kepest generatorok sem mehetnek ejjel....

 

ennek nem kellene hogy így legyen...

 

ja e kep majden elfelejtettem.... 5km re a reptertol.