belepofazok Creative Commons License 2006.04.30 0 0 429
Sziasztok,

egyszer már kerestem rá a választ itt az indexen is, de most újra megpróbálom.

Mi indít egy lakástulajdonost arra, hogy ingatlanközvetítőre bízza lakása eladását?

Hiszen:
- az ingatlanközvetítő is csak hirdetni tud újságban, interneten, stb. - ezt bárki meg tudja tenni
- az ingatlanközvetítő csak nehézséget okoz, amikor megtekintést kell szervezni, hiszen nem csak az eladó és vevő kell, hogy ráérjen, hanem a közvetítő is, ráadásul a közvetítőn KERESZTÜL időpontot egyeztetni igen nehéz - ugyanakkor a tulajdonos mondja el úgyis a lényeget a lakásról
- általában az ingatlanközvetítő egy roppant idegesítő figura
- áralkunál állandóan az ingatlanközvetítőn keresztül kell tárgyalni - egyszerűbb lenne nélküle
- sok vevő nem szereti az ingatlanközvetítőt
- és végül de legfontosabb: iszonyat sok pénzbe kerül a közvetítő, ez nehezíti az alku megkötését, vagy a vevőnek drágább, vagy az eladónak olcsóbb, mindenképp rossz.

Szóval szerintem előnye semmi, hátránya viszont igen sok. Akkor miért mégis a hirdetett lakások 85%-át közvetítők árulják?

/Természetesen, ha az üres lakást árulom és odaadom a kulcsot a megbízható közvetítőnek, aki egyedül bemutatgatja, stb. akkor értem. De eddig én kispénzű emberek LAKOTT lakását láttam csak mindannyiszor közvetítőkkel./

Miért?