zoli79 Creative Commons License 2006.04.09 0 0 12
Kösz a linket, mindjárt meg is nézem!

Hát ez jó nehéz kérdés. Sok rock zene, kevés blues, kevés elektronika, és még kevesebb (egyelőre) jazz. :)

A Trout Mask-ra nincs ötletem, talán MCD, vagy Solaris, én ezeket szoktam látogatni.
Ha már Trout Mask Replica: írtam néhány hónapja egy dolgozatot Frank Zappa borítóiról, mostanában került ki az www.zappa.hu-ra, érintőlegesen van benne egy kis anekdota ennek a borítójáról is. Be is másolom, ne kelljen már feleslegesen olvasni hosszú-hosszú szövegeket. :D

Schenkel több borítót is készített különböző művészeknek, legtöbbjük valamilyen bonyolult módon Frank Zappával állt valamilyen viszonyban. A Burnt Weeny Sandwich borítója eredetileg egy Eric Dolphy borítónak készült, de a süllyesztőbe került, míg végül Zappa felhasználta. Wild Man Fischernek elkészítette az azóta ritkaságnak számító An Evening with Wild Man Fishert (1968), melyre azóta is büszke. Ugyanebben a stúdióban készítette el Captain Beefheart leghírhedtebb albumának, a Trout Mask Replicának a borítóját. A fotózás során Beefheartnak (eredeti nevén Don Van Vliet) néhány óráig kellett pózolnia egy rettenetesen büdös kibelezett pontyfejjel, melyre Cal egy élelmiszerüzletben bukkant rá. Captain Beefhearttal sokszor vonult el a Mojave sivatagba - Van Vliet otthona - rajzolni, festeni, vagy csak varjakat figyelni. A drogokat nem használó Schenkel élvezte a természet tudattágító hatását. Schenkel Don Van Vlietet képzőművészeti munkássága révén a kedvencei között tartja számon.
Előzmény: Szergő (11)