tillA Creative Commons License 2006.04.04 0 0 294

Ugyan, ne viccelj már. R.S. nem az unokabátyám, akkor sem sértődök meg, ha leszólja valaki. Amúgy a K.V. szerimtem pályája egyik legfőbb szerepe, amiként az általad említettek is. (Megjegyzem, még a Marathon életre-halálra című filmben játszott kis szerepe is emlékezetes). Amúgy pedig úgy vagyok vele, hogy akad néhány film, amelyekről tudom, hogy a legkevésbé sem tekinthetők az egyetemes filmművészet mérföldköveinek, de így vagy úgy valamikor belopták magukat a szívembe (ilyen a K.V. mellett pl. - csak amik már itt is szóba kerültek - A végső visszaszámlálás, a Gyilkos bolygó és néhány más műfajú mozi). Talán mert ezek nem "akarnak többnek látszani, mint amik": azaz saját, szerény "képességű" műfajukon belül jól, következetesen megcsinált, összerakott darabok (és bizonyára szerepet játszik az ilyesmiben, hogy az ember mikor látta először, hol, milyen körülmények között, szóval nosztalgia és effélék).

John Litgowról pedig jegyezzük meg, hogy egyik főszerepét (azon kevesek egyikét, amikor szegény nem őrült gyilkos volt egy akcióthrillerben...) egy sci-fi paródia tévésorozatban játszotta, mint a Földre érkező idegen lények csoportjának vezetője. (Ment nálunk is valamelyik tévén, szinte visszahang nélkül).

Előzmény: kvadrát (292)