kAos Creative Commons License 2006.04.01 0 0 913
Most eleg vitatkozos kedvemben vagyok, igy itt is hadd irjam le: Amekkora beszukultsegrol, szuklatokorusegrol, muveletlensegrol es tapasztalat hianyarol sikerult Torpenek egyetlen hozzaszolas alatt tanubizonysagot tennie, ahhoz kozeli esettel sem talalkoztam meg (vagy csak nem emlekszem) az elmult tobb mint 14 ev alatt, amiotaban Angliaban elek. A felesegem, csaladja es a barataim/ismeroseim es kollegaim jelentos szazaleka angol (illetve brit), igy meg merem kockaztatni, hogy talalkoztam statisztikailag jelentos mintaanyaggal, es en is tokeletesen ellent kell hogy mondjak az o altal leirtaknak az "angolokrol". Ha Londonban elsz, es ha nem is a leg menobb negyedei egyikeben, akkor igy latatlanban is meg merem kockaztatni, hogy valoszinuleg kevesebb angollal talalkoztal, mint amennyirol azt hiszed. Nem tudom, hogy ezen a forumon vagy egy masikon merult-e fel, de az ilyen kijelentesek megtetele elott talan bele kellene gondolni, hogy, csak ugy viszonyitas keppen, pl. Maon-n hany bevandorlo (pl. kinai - ugy hallom, ez a kisebbseg is gyakran elvezi a "magyar vendegszeretetet"), vagy akar oshonos (pl. roma) ismerosod van/volt, es ezek kozul hannyal epitettel ki olyan mely lelki kapcsolatot aminek hianyarol itt panaszkodsz.

Ugyan neked cimztem ezt a kis szosszenetet, de nem neked szantam, csak a te hozzaszolasd volt az utolso, amire reagaltam, ezert bocs. Na de mostmar tenyleg mennem kell, mert egy tozsgyokeres brit (angol+walesi) barati parhoz vagyunk hivatalosak vacsorara (akik raadasul "gulyast" fognak kesziteni a tiszteletunkre, pedig en jobban ertekelnem, ha valami helyi kajat keszitenenek, dehat ok ilyenek.

Egy ex Tatabanyai...
Előzmény: dia11 (909)