Edu36 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 3226

erbur!

 

Ha lépésről lépésre akarsz haladni, akkor ne az anyai nagyanyáddal törődj. Te vagy az első. azután a szüleid anyakönyvei, születési, házassági, ha már nem élnek, halotti.  Én amikor kiváltok egy állami anyakönyvet, kedvesen kikérdezem az anyakönyvvezetőt, hogy amit nem tartalmaz a mai kivonat, azt is mondja el. pl. mi a vallásuk, mi a szülők foglalkozása, volt-e lakcím megadva, vagy bármi más. ha ez megvan, akkor jönnek a nagyszülők. Tudnod kéne, hol haltak meg, és mikor, vagy hova vannak eltemetve. Ha csak a temetőt tudod, akkor a temetőbe menj érdeklődni, ha tudod, hol haltak meg pontosan, akkor a város-község anyakönyvi hivatalába, én egy csomó anyakönyvet szereztem meg kizárásos és tippelős módszerrel.A halotti tartalmazza a születés helyét és idejét, vagy a halál idején az életkort, a házastárs nevét, de az anyakönyvvez azt is megtudja néha mondani, hogy hol és mikor kötöttek házasságot. A születési, ha most kikéred, tartalmazza a halál idejét és helyét. Persze ez csak az állami anyakönyvekre vonatkozik.

Különben az én apám anyakönyvében az áll, hogy pest XIV-ker-ben született, xxx időbe, de csak 7 éves korában anyakönyvezték, és szerintem nem is pesten született, tehát nálam is vannak gubancok. Már két levelet írtam a kórháznak, hogy legalább azt mondják meg, hogy ott született-e de válasz nem jött. De nem adom fel, és nekedis sok sikert kívánok.