golyo13 Creative Commons License 2006.03.18 0 0 280

Tájékoztatásul:

 

Tények:

 

1.9pdti-105LE 13000km,-nél narancssárga olajnyomásjelző lámpa kigyullad -villog- jelzi alacsony az olajszint. Megnézem , valóban alul van....(előtte "égettem " ) M3 Gödöllő térsége.

 

Előzmények:általában 25% pest+helyben és 75 % országút+autópálya használat(100-130, hetente "égetés" 5perc -160-180km/h) tehát ritkán lépem át a3000/perc fordulatszámot.

 

Jet-kút, nincs VW 50601-es minősítésű olajuk. (semmilyen ! )

10km később, M3 Shell, ott is csak vw505 00-ás volt, de mondják, ez jó lesz, mondtam erre adjál 1 misit, akkor beletöltöm, erre nem adot semmit, csak 1 jó tanácsot, mol kút régi fóti út.

 

Itt vettem "csillagászati áron" 6000.-0w30-as olajat, mert a szervízes-skoda- is ezt használja.

 

Tanulságok :

  1. hosszabb utak előtt ell. olajszint.
  2. MINDIG LEGYEN 1 L. OLAJ A KOCSIBAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-mert nem mindenütt kapható, valamint "kirabolnak ".
  3. Ell kell olvasni a kezelési könyvet !!!!!!!!!! A lámpa kigyulladása esetén nem kell begyulladni, mert tovább lehet haladni,- na nem 160-al,- és valóban utánna kell tölteni az olajnak.után töltés 0,5 l egyszerre, ha ez sem elég, akkor 5-10 km múlva újra 0,5 liter.
  4. Szerintem a 0,5 liter elegendő,- nálam 1l. lett betöltve, de reggel mikor néztem -igaz lejtőn állok,- a pálca nívó felett volt, AMI KÁROS A KATALIZÁTORRA !!!, DE ellenőrzöm majd sík terepen is. Ha valóban sok, AKKOR LEENGEDEM!!!
  5. LEHETŐSÉG:totalcar webáruház:2 féle jó olaj kapható: ARAL és Castrol, mindkettő br. kb.2600-2700,-ft áron/liter!!!!! S ezt lehet vinni a szervízbe is, mert megfelelnek a VW 506 01-30000km es ciklusú üzemeltetés feltételeinek, akinek ilyen a kocsija, talán QO1 es jele van a szervízkönyvében.
  6. Ha az olaj szintjelző lámpa villogása után min. 30 mp-ig nyitva a motorháztető, a lámpa 100km-ig nem szól, majd újra jelez, tehát ÓRIÁSI BAJ NEM LEHET, DE ODA KELL FIGYELNI !!!.

mikor pedig lecsuktam a motorháztetőt, meggyőződve, -valóban alacsony az olaj, -persze nem vártam 5-10 percet, hogy mind lefollyon, -beülvén, azt jelezte, hogy még 1800km van vagy 294 nap az esedékes szervízig, amiből rögtön rájöttem, VALAHOL

nem jól lőtték be a szervízciklust!

 

Persze ennél nagyobb bajom sose legyen!

 

Szóval mindenki annyit tanul belőle, amennyit nem tud................

 

Előzmény: fepeti001 (277)