Toxicus Creative Commons License 2006.03.08 0 0 topiknyitó
Mi történt az index-szel tulajdonképp? Az egykori nagyjából fele-fele arányban jelenlévő jobboldali-baloldali szimpatizánsi arány mára teljesen eltorzult. Az Index fórum látogatóinak döntő többsége baloldali illetve liberális beállítottságú. Az, hogy ez bekövetkezett, nyílván az Indexnek is köszönhető, hiszen az amúgy is oly gyakran megkördőjelezett objektivitásuk igencsak megkopott a kampányidőszakban. (Bár becsületére legyen mondva a szerkesztőségnek, a látszatot legalább tartani próbálják!).

Mindenesetre elértünk odáig, hogy bármilyen közéleti-politikai összecsapásnál a ballib fórumozók automatikusan az MSZP-SZDSZ mellett kezdenek érvelni. Ez most számomra az Áder-Kóka vita kapcsán csúcsosodott ki, amikor a többség a főoldali szavazáson Kókát jelölte meg jobbnak, annak ellenére, hogy én végigröhögtem a vitán nyújtott nevetséges alakítását. Azt gondoltam, hogy na ez most meggyőző lesz, és megdöbbenve kell tapasztalnom, hogy a kormánypárti hűség erősebb az objektív itélőképességnél. Miért van ez?