Törölt nick Creative Commons License 2006.03.08 0 0 380

remélem jó helyen vagyok...
Felmerült bennem egy-két ellentmondás Krisztiánnal kapcsolatban. Biztos ti, itt tudtok megnyugtató választ adni...

Miért van az hogy nem lehet tudni az igazi nevét? Illetve mért nem passzol a könyvekben leirt önéletrajz, azzal amit azok tudnak akik régen ismerték őt?

Miért nincs nyitva a szeme előadások közben... Furcsa ez számomra, hiszen minden story arról szól hogy, "belenéztem a mesterem szemébe és tudtam..." Csak igy nehéz belenézni. Amugy azt tudom, hogy ő ezt hogyan magyarázza a könyveiben, de mégis számora nem kerek a dolog...

Hogy van az hogy sok előadásában hangoztatja, hogy nem kellenek az irott könyvek, mert már 5000 éve minden leirásra került. Ezzel szemben ő maga buzdit könyvei megvásárlására, amikből egy egész széria jelenik meg a jövöben... Ellentmondás számomra...

Etikalag hogy egyeztethető össze az hogy néhány történetben önmagáról ír, mint mesterrről akiről azt pletykálták hogy megvilágosodott... Kicsit olyan rosszizű ez, föleg hogy gyenge koanokba van ez belerejtve...

A névről. Furi hogy nem használja a saját nevét, bizonyos energiák miatt... Mivelhogy nincsenk véletlenek, valamiért ő ezt a nevet kapta... Furcsa hogy egy megvilágosodottat (bocsánat "akiről azt beszélik hogy megvilágosodott"), zavar a saját nevének energiája... Sokan az AJ Christián nevet Anti Jézus Krisztusnak értelemzik... Ez is lehet egyfajta figyelmeztetés, ebben igaza van. Bár az értelemezéssel nem értek egyet...
Régen ahol dolgozott KriszRudi volt a beceneve az állitolagos rokaképe miatt. Ez most jelent valamit akkor, mint gyunynév? Persze amikor pár éve még ott dolgozott, még nem sokat mutatott a Buddhai képességeiből. Bár lehet hogy azóta megváltozott...

Irjátok hogy bármikor változtathat a tanitásain. Hogy van ez? Egy megvilágosodott mikor csinált ilyet a történelemben? Ezek szerint ha valakinek van egy kis karizmája, bevonz egy csomó embert, elmond pár máshonnan összeollózott tanitást és maszlagot, aztán pár év mulva szól hogy tévedtem. Ennyi? Nincs felelőssége ilyenkor?

A minap olvastam a könyvében azt a storyt amiben Krisztus berúg a tanítványaival(közben megállapitja hogy milyen hasznos(!!!) dolog Isen fiának lenni, mert a tudatossága miatt nem hat rá ugy az ital) aztán felgerjed a vágya és lefekszik Mirával a szolgálólánnyal. KÖzben Mira ellenvetéseire kifejti, hogy Mária Magdolnát nem zavarja ha ő megcsalja vele, hiszen az igazi szeretet szerint MM azt akarja hoyg Jézusnak jo legyen. Sőt kifejezetten örül neki, hogy Mira is részesedhet a szeretetéből. Ezután megtörténik az aktus...
Mi a célja ezeknek a (nem minősítem) történeteknek? Polgárpukkasztás? Önigazolás a saját butaságaimra? Mit akar tanitani egy ilyen történet nekünk?

Számos furcsaság. De biztos van valami magyarázat...