szutyok897 Creative Commons License 2006.03.02 0 0 918

"Sokan megveszik a 9-10 ezer Ft-os inkjet nyomtatókat, aztán a gatyájukat is kifizetik festékre, ahelyett, hogy 30-40 ezerért vennének egy lézernyomtatót, aminek töredéke a lapköltsége."  - korrekt hasonlat! amíg heti 1-2 oldalt nyomtatok tökéletes nekem egy 10 ezres tintasugaras, mert nem érdekel a festék ára, úgyis kitart a gyári patron amíg a nyomtatót használom, évekig. Ha viszont már heti 10 oldlat nyomtatok, akkor érdemes lézert vennem. heti 100-200 oldalról nem is beszélve. így van ez az autónál is. ha 10 évre veszek egy autót, és éves 5000 km-t megyek tökéletes választás egy benzines. 10 évesen a magasabb árból nem látok már szitne semmit, és a benzinen sem spóroltam jelentős összeget. Ha viszont, ahogy lentebb kiszámoltam, már éves 15 ezret megyek, akkor a dízel már olcsóbb, arról nem is beszélve, ha valaki 30 ezret megy egy évben.

Az igazi lúzer viszont 2 évente 50 ezer km-el cserélgeti a suzukiját... 50 ezer km-en  már bőven bejönne a vételár különbség, és 2 évesen még vagy 200 ezerrel többet ér a dízel. Azaz egy ilyen user évente 100-200 ezret takaríthatna meg az autózáson, de ő jobban szereti a benzinest :)))

Előzmény: rígel (915)