Törölt nick Creative Commons License 2006.02.13 0 0 6

A vasutas topikokon csak nosztaliázás + csak "imádom a MÁV-ot" szövegek jönnek be. Panaszt nem szeretik!

 

Alapvetően saját véleményem szerint fölösleges a "Vasutas fórumba" átmozgtni.

 

Leírok egy réges régi saját esetet

 

Anyámmal Mezőtúrról mentünk busszal Kisújszállásig

Kisújszállástól vonattal.

 

Ez lett a vesztünk

Anyám közalkalmazott lévén 50% al utazott.

 

Kiskörénél túl sokat vártunk, gyanús volt, nem volt ellenvonat

 

Hevesen aztán elkezdődött a kálvária.

Ott 2 óránál is többet vártunk.

Kiderült egy M44-es vonatta extra búzaszerelvény robbant le előttünk.

 

Füzesabonyból szereztek segélygépet.

 

Amikor beértünk Kál-Kápolnára nem volt 2,5 óráig semmilyen vonat Füzesabony és onnan Eger irányába

 

Én élve az utazásról lemondás intézményével, előbb a kalauztól, majd a jegypénztártól kértem visszatérítést.

40 percig állították ki az igazolást. Ingáztam a keller és a jegypénztáros között mert "nem találták a nyomtatványt" megjegyzem, levonás nélküli visszatérítés a le nem utazott szakaszra.

 

A tét az volt hogy 8 csomaggal ketten elérjük a 4 km re levő Kápolna községben levő VOLÁNBUSZ Budapest-Kápolna Eger járatát ami sikerült is Kápolna buszváróteremben 7-8 percet vártunk és pontosan jött a Pestről érkező busz.

 

Ha nem így döntünk az utolsó busszal mentünk volna haza Eger mellé.

 

Alapból ha a MÁV megoldását nézem, 2 óra 10 perc késéss, 2,5 óra várakozás a következő vonatra az alapból 4 óra 40 perc.

 

Egy Kisújszállás-Eger szakaszon ami 74+29=103 km ez alapmenetidő kedvező átszállással 2,5-3 óra ehhez hozzáadva a a MÁV késését maga a késés több mint a menetidő.

 

Kál Kápolnán akkor 1999-ben úgy mentek a vonatok hogy Füzesabony felé meg nem álló IC vonatok mentek, személy vagy gyors nem 2,5 óráig.

 

Alapvetően ez okozta azt, hogy 4 km-ert gyalogolva a Volánbuszt kelett választani.

 

Megjegyzem a Volán nem változtatott menetrendet így fejből tudtam, hogy megy a járat ez is segített.

 

Végig buszozni drágább let volna mint felhasználni a közalkamazotti féárút.

 

Előzmény: vrobee (4)