anblock_italia Creative Commons License 2006.02.12 0 0 323

Kedves Toszkána rajongók. Átrándultam hozzátok a Róma topicból és nem bírom ki, hogy ne üdvözöljelek Benneteket. Rómába csak vágyom, de Toszkánáért magam is igencsak oda vagyok. Zebrina néhány nyilatkozata volt rám nagy hatással, elsőként a hajnali sétákról, mely dolog nekem is vesszőparipám. Bárhova utazom, mindig szerét ejtem egy korai sétához, nincs annál jobb dolog, mint majdnem egyedül sétálgatni egy amúgy igencsak zsúfolt városban, nézni a munkába siető "bennszülötteket", az utcaseprőket, a kutyát sétáltatókat. Ilyen élményben volt részem Firenzében is, a középkori városrészen keresztül (a San Lorenzo templomnál laktunk, majd erről is írok) elsétáltam az Arnóhoz, (aminek a színe, legalábbis májusban, gyönyörű világoszöld), és akkor, kora reggel, ahogyan tükröződtek benne a partmenti épületek, a hidak...:)))) Életem egyik legszebb órája volt.

A másik,említetted, hogy egykor olvastál egy Michelangelóról szóló könyvet, valószínűleg ugyanazt, amit én első hozzászólásomkor ajánlottam a Rómásoknak, de Te nem csináltál neki nagy reklámot. Szerintem ezt a könyvet EL KELL olvasni mindenkinek, aki ebbe a régióba vágyik. Igaz hosszú, leírás, de nagyszerű. Nem csak Michelangelót ismerhetjük meg, hanem az egész kort, a Medici család nagyszerű és kevésbé nagyszerű tetteit, a korszak művészeit, Firenzét, Rómát. Én hat nap alatt elolvastam és számomra olyan volt, akár egy időutazás. Több könyv is szól Michelangelóról, magam is olvastam másik kettőt, de ezt meg sem közelítik, amiről beszélek, ezt Irwin Stones írta, Michelangelo a címe, én egy netes antikváriumban első próbálkozásra megkaptam. Még van idő tavaszig, a következő utazásig:)))))))

Remélem Ti is felébredtek téli álmotokból és még sok ilyen gyönyörű képpel örvendeztettek meg minket.