Kefferi Creative Commons License 2006.02.09 0 0 8892

Üdv SLX-350 "egyszerű műszaki tanácsadó".

 

Megkérnélek, hogy adj egy "egyszerű műszaki tanácsot". Néhány nappal ezelőtt motorolajat  cseréltem. Gyári Opel 10-40 félszintetikus, illetve az új, kék dizájn szerint GM. Az originál 5 literes flakon felbontásánál viszonylag erős, égett szagát éreztem az olajnak, amit  eddig soha nem tapasztaltam. Nem szoktam klönösképp szimatolni az olajat, ezt sem szagolgattam, de a normál munkafázis során észlelhető volt. Az állagán, és üvegbe kiöntve a színén sem láttam különösebb eltérést, egy árnyalattal talán sötétebb volt egy korábbi olajcseréből visszamaradt üres doboz alján maradt összehasonlítási mintánál. A doboz alján sem maradt vissza üledék, hát beletöltötem. Ez pár napja történt. a motorüzemelésben sem tapasztaltam semmi változást, de a betöltő sapkát lecsavarva, a motorból is árad az a jellegzetes égett szag. 

Visszamentem az autószerelő spanomhoz, akitől az olajat kapom, állandóan van nála 5 - 6 kanna, az összeset felbontottuk, és még egy flakonnál éreztük a szagot.  A többinek enyhe normál "olajszaga" volt.

 

Szerinted mi lehet ez, és okozhat-e hosszú távon gondot ?    

 

Előre is köszönöm "egyszerű műszaki tanácsodat".

 

                                                                                                  Kefferi