seth1 Creative Commons License 2006.02.06 0 0 616

Sziasztok!

Igazándiból nem tudom, jó helyen járok-e, de megpróbálkozok itt is segítséget kérni. Angol szakos vagyok, most kell szakdolgozatot írnom, és az a címem, hogy "Kulturális különbségek a Waczak Szálló c. műben". Már egy másik topikban esett néhány szó az ügyről, de nem nagyon jutottam előrébb. Az a helyzet, hogy nem nyelvészeti szempontból kell megközelítenem a kérdést, hanem úgy általában.

Kulturális különbségek számomra azt jelentik, hogy az angol korán kel, mindig elolvassa az aznapi újságot, ezt meg ezt kajál, sosem eszik/iszik ezt vagy azt, 5-kor teázik, 8 után fekszik, gyakran kirándul, stb. Ezzel szemben a spanyol stb. plusz lehet írni az akkori politikáról, az emberek életéről ebben és ebben a társadalmi csoportban, a történelemről. Nem tudom, de nekem ez a kultúra ebben a kontextusban. Csak arra vagyok kíváncsi, ismer-e valaki olyan könyvet, honlapot, tanulmányt, akármit, aminek mondjuk az a címe, hogy The Englishman (ez csak egy példa volt). Nem tudom.

Ha nagyon OFF a dolog, nyugodtan ugorjatok, ha viszont valaki tud segíteni, azt nagyon köszönöm!

seth