Spenót Creative Commons License 2006.02.03 0 0 292

Flowersoft, igazad van/lehet! Nekem csak a valasz megirasa utan jutott eszembe a fokuszt megnezni az EXIFben. Tenyleg kozepes tele allasban keszult a kep. Ezzel az infoval kiegeszulve /meg azzal, hogy standard volt a sharpness is/ mar en sem vagyok biztos benne, hogy szervizbe kell vinni a gepet.

 

Csak ismetelni tudom magamat. Aki csak kattogtat es ugy szeretne szep kepeket, az vegyen masik gepet. Ez egy kicsit bonyolultabb szerkezet, de cserebe kapunk zajtalan kepeket gyonyoru szinekkel, ami nekem pl. nagyon tetszik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ezen talan latszik, hogy tud ez is eles vekony vonalakat rajzolni, ha kell... /remelem nem romlik le nagyon a felbontas - ezen a kepen utolag semmit nem elesitettem/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B.Szabee, jo 5leteket adtal a bellitasokhoz. A Sharpness nekem is hard allasban van altalaban, de a tobbit amit emlitettel nem probaltam eddig. A kontraszttal amugy semmi bajom. A 7000-esemmel keszult kepeknel altalaban azzal kellett kezdenem, hogy azt foljebb vettem, de itt alapbeallitasnal sem lattam szuksegesnek ALTALABAN. Persze, akadnak kivetelek.

 

Ja, es a 80-as ISOn kivul azert meg letezik a 100-as es a 200-as is, ami abszolut hasznalhato, ha kell.

 

Egy erdekes dolgot vettem eszre. Papagalyt fenykepeztem ropteben es 80-as ISOval vakuzassal egesz jol sikerult kepek lettek. Gondoltam elesebb kepeket csinalok, ha 200-as ISOval rovidebb zaridot alkalmazok. 1/60-rol 1/250-re valtottam es a kepen a szinek elmosodottabbak lettek. Tudja valaki, hogy miert? Kicsit festmenyszeru lett. /Lehet, hogy nagyon razoomoltam? - ez csak most jutott eszembe... - majd megnezem/

 

-bp-

Nem reszletezted, hogy miert kerdezted, hogy volt-e mar digi gepem...

 

 

Előzmény: Flowersoft (291)