Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.02 0 0 226

"Ezt mire alapozod?"

 

Ha ezt most elmondom, megsértődsz. :D

 

Tehát nem vagy képes megalapozni az állításodat. Akkor legyenek ismét a számok:

 

2 és fél millió forint egy hét Tenerifén (jószándékúan ebbe beletettem a belépési, átírási költségeket is amiket külön szoktatok még felszámolni). Ha bankba teszem kapok érte legalább 130 ezer forintot.

Az éves fenntartási költség 80 ezer forint. Eddig 210 ezer forintba került a szállás.

Éves tagsági díj 20 ezer, már 230 ezer forint egy hét.

Ha netán bónusz hetet akarsz vásárolni és szerencséd is van, hogy kapsz az előző vagy utána való héten, akkor az 50 ezer forint plusz 80 ezer fenntartási költség azaz még 130 ezer összesen 360 ezer forintért van hol aludnod (a minőséggel valóban általában nincs probléma). Ez valamivel több mint 100 Euró per éjszaka (még csak reggeli sincs benne, ami minden szállodában jár).

 

Ennyiért már 4-5 csillagos szállodába lehet menni félpanzióval.

 

Most jössz te.

 

Bár a példa csal, mivel nyilván nem tudják ugyanazt eladni, amit a másodlagos piacon vettek.

 

Az értékesítésnél nem mondják meg, hogy erről és erről az apartmanról van szó, hanem "majd amelyik felszabadul". Azaz először megszerzik a vevőt, majd keresnek az alapján eladót (abból pedig annyi van, mint a tenger).

 

Amúgy a terméknek ebből a szempontból nincs köze az árához. A termék jó, ha ártól függetlenül használnád. Hogy túl drága, az más kérdés. Azon nem vitatkozunk. :)

 

Valamiben egyetértünk. Az apartmanok színvonala jó. Ha valakinek az a vágya, hogy valamit drágábban szerezzen be, mint a piaci értéke, akkor vegye meg.

Én itt csak egy felvilágosító kampányt végzek.

 

Tőlam amúgy csinálhatsz ellenpropagandát. De amit te csinálsz az durva.

 

Mi benne a durva? Az értékesítési módszerekhez képest uriember vagyok.

Előzmény: iceride (222)