Luckuty Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1932

Kedves Haindling, szerintem túlságosan belelovalod magad egy olyan ügybe, amiről alig tudunk valamit, és ami valószínűleg jelentéktelen. Nem hiszem, hogy itt bármi szándékosságról lenne szó, valószínűleg teljes jóhiszeműséggel járt el valaki, akitől egyébként nem várható el, hogy tájékozott legyen az adatkezelést illetően. Ne felejtsd el, hogy egy átlagember erkölcsi vagy jogi érzékét nem bántja az, hogy megkérdezze valaki lakcímét, foglalkozását, és esetleg fel is írja! (Az általad említett példák nem ilyenek.) Egyébként Csinykének is módjában állt volna nem megadni az adatait, sőt, még most is írhat egy levelet a gimnáziumnak, amiben megtilthatja az adatai kezelését. (Feltehetőleg kapkodnák a fejüket, hogy mit is akar tulajdonképp.)

Ahogyan az USA-t hozod fel példának, az teljes melléfogás: köztudott ugyanis, hogy elképesztő módon kutakodnak az állampolgáraik magánéletében, adataik között. Ugyanakkor más ügyekben meg olyan jogszabályok vannak, amik szinte lehetetlenné teszik egy ország normális működését. Pl. egy (magyar) orvosismerősöm mesélte, hogy kintjártában elsősegélyt nyújtott egy fuldokló gyereknek, mire ismerősei kioktatták, hogy ha a gyerek meghal, olyan pert akasztanak a nyakába, hogy arról koldul. (Nem halt meg, viszont ha nem segít, garantáltan megfullad.)

Végül nem értem, hogy mitől FIDESZ-vezetésű a gimnázium. (Nem vitatkozom, tájékozatlan vagyok.) 

Előzmény: Törölt nick (1931)